102

За розбійний напад двоє молодиків засуджені до 7 років позбавлення волі

За принципової позиції Шосткинської місцевої прокуратури двоє 22-річних молодиків, які скоїли розбійний напад, отримали справедливе покарання.

Нагадуємо, що 29 квітня 2018 року в м. Шостка двоє осіб намагались відібрати сумку в потерпілого. Нападники знали, що чоловік займається обміном валют, відтак із собою в нього повинна бути готівка. Того дня, озброївшись битою, вони зайшли в під’їзд багатоквартирного будинку, де на сходах між 1 та 2 поверхами чекали його повернення додому. Близько 15 год у під’їзд зайшов потерпілий. Коли чоловік почав підніматись сходами, один із нападників ударив його ззаду по голові битою та намагався вирвати з рук барсетку. Потерпілий не розгубився, почав чинити опір та схопив одного з нападників. Інший втік. Затриманого нападника потерпілий затягнув у квартиру та викликав поліцію. Через декілька годин співробітники поліції затримали іншого.

Суд першої інстанції визнав обох обвинувачених винними в інкримінованому злочині за ч. 2 ст. 187 (розбій, вчинений групою осіб) КК України та засудив до 3 років позбавлення волі. Шосткинська місцева прокуратура не погодилась з таким рішенням суду та оскаржила його в апеляційній інстанції. Вироком Полтавського апеляційного суду від 3 вересня 2019 року обвинуваченому, який ударив потерпілого битою по голові, призначено покарання у вигляді 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Його співучасник проведе за гратами 7 років, майно також підлягає конфіскації.

«У свою чергу засуджені звернулись до суду касаційної інстанції через невідповідність, на їх думку, призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення і наполягали на скасуванні вироку. Однак Верховний Суд погодився з доводами прокурора, відтак залишив покарання без змін», – розповів прокурор Шосткинської місцевої прокуратури В’ячеслав Шкатула.

Коментувати