Без категорії

За грубі порушення гігієнічних вимог ЕКО Маркет оштрафували на 41730 грн.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було здійснено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко» за адресою: м. Шостка, вул. Привокзальна, 19 на предмет додержання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів.

Під час перевірки було виявлено ряд порушень гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, які створювали загрозу для здоров’я споживачів харчових продуктів відповідного торгівельного закладу, а саме:

  • приміщення торгового залу, складу зберігання продукції брудне, стелажі та продукти вкриті пилом, на стінах бруд та павутиння; боротьба з шкідниками ведеться не ефективно;
  • в приміщеннях задіяних у виробництві та обігу харчових продуктів (м’ясний, кулінарний та кондитерські цехи) наявні мухи, в хлібобулочному цеху – харчова моль та мошки, в приміщенні овочевого складу – мошки, якими уражена цибуля, поряд розташовані контейнери для збору твердих побутових відходів та сміття;
  • харчові відходи у найкоротшій термін не видаляються із потужності та не розміщуються у закритих контейнерах;
  • гнилі та цвілі листя капусти і гнилі овочі зберігаються у відкритому відрі та лотках у торговому залі;
  • чищення та сортування гнилих овочів здійснюється у торговому залі поруч з якісною продукцією, що сприяє розповсюдженню гнилі та плісняви на інші овочі та продукти;
  • в морозильних камерах продукція на повернення зберігається з якісною продукцією не впорядковано, вперемішку, що є сприятливим середовищем для накопичення, розмноження шкідливих мікроорганізмів, які можуть потрапити до харчової продукції, яка підлягає подальшій реалізації споживачам.

Таким чином, харчові продукти в даному магазині зберігались та реалізовувались з грубими порушеннями гігієнічних вимог, що несло загрозу серйозних харчових отруєнь.

За результатами перевірки інспекторами був складений акт та виданий припис оператору ринку, а також складений протокол про виявлені порушення гігієнічних вимог, який був переданий на розгляд Головному державному ветеринарному інспектору, який з урахуванням тяжкості виявлених порушень виніс постанову про накладення на ТОВ «Еко» штрафу у розмірі 41730 гривень.

Не погодившись з даною постановою суб’єкт господарювання оскаржив її до Окружного адміністративного суду м. Києва.

За результатами розгляду даної справи, відділом правового забезпечення було доведена правомірність проведеної перевірки та застосованих штрафних санкцій у зв’язку з чим рішенням суду по справі № 640/17542/19 було відмовлено в задоволенні позовних вимог ТОВ «Еко».

На даний час виявлені порушення гігієнічних вимог в ході проведеної перевірки усунуті в повному обсязі.

Слід зазначити, що Головним управлінням неодноразово проводились перевірки, в тому числі за скаргами громадян щодо магазинів ТОВ «Еко» на території Сумської області, зокрема, в ході 9 проведених заходів були виявлені суттєві порушення гігієнічних вимог, які несли загрозу для життя та здоров’я громадян, за результатами яких були застосовані штрафні санкції на загальну суму 404 тис. грн.

Головне управління пропонує споживачам бути уважними та обережними в магазинах і закладах громадського харчування під час придбання харчових продуктів, звертати особливу увагу на умови їх зберігання та дотримання термінів придатності при їх реалізації. Про виявлені факти грубих порушень умов зберігання та обігу харчових продуктів споживачі мають право повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області шляхом подання заяви на підставі якої може бути проведена позапланова перевірка відповідного закладу.

Коментувати