Новини, Новини колег

З 1 липня шосткинці будуть отримувати збільшені пенсії

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області, зростання  пенсійних виплат у середньому відбулось на 4,5%

Як повідомила під час апаратної наради начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна ЗЛЕНКО, у плановому режимі з 1 липня по всій Україні збільшиться розмір пенсійних виплат у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму.

«У Сумській області 185,7 тисяч осіб (55,7% від усіх одержувачів), яких стосується таке підвищення виплат. На 670 грн зріс також максимальний розмір пенсії, і становить наразі 15 тис. 640 грн», – говорила Тетяна Зленко.

Зростання відбулось окремим категоріям громадян. Зокрема, це люди, які мають великий стаж роботи, але у свій час мали низьку заробітну плату. Тобто жінки, які на сьогоднішні мають 30 і більше років страхового стажу, та чоловіки, які мають 35 і більше років страхового стажу, не можуть отримувати пенсію менше, ніж 2 тисячі гривень. Ті пенсіонери, які отримували виплати у мінімальному розмірі – 1564 грн додатково до цієї суми отримають 436 грн.

Загалом у Сумській області 92 тисячі осіб, які отримають підвищені пенсії за такими категоріями. Середнє зростання становить 231 грн.

Довідково: З 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн. У зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України буде проведений черговий перерахунок пенсій.

Перерахунку підлягатимуть, зокрема мінімальні та максимальні розміри пенсій; доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування); надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»; підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»; щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій; мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Сумська обласна державна адміністрація

Коментувати