Новини

Уряд Японії закупить реанімаційну систему для новонароджених у Шосткинську ЦРЛ

30 січня в Києві відбулась церемонія підписання грантових угод по програмі “КУСАНОНЕ” Уряду Японії в Резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Кураї Такаші.  Головний лікар Шосткинської ЦРЛ Олег  Штогрин та заступник головного лікаря Тетяна  Лугова прийняли участь в урочистій церемонії підписання грантових угод із благодійними та громадськими організаціями, які будуть реалізовувати проекти програми. Для Шосткинської центральної районної лікарні Сумської області в межах проєкту буде закуплено реанімаційну систему для новонароджених, аспіратор, лампу для фототерапії, двошприцевий інфузійний насос, реалізує проєкт Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України.

Фото КНП “Шосткинська центральна районна лікарня”

Загальна сума для реалізації 6  проєктів становить 340 тисяч доларів.

“Я дуже радий, що сьогодні маю нагоду відкривати урочисту церемонію підписання контрактів в рамках Програми безпеки людини “Кусаноне”. З шести проєктів цього разу 5 проєктів передбачають надання медичного обладнання лікарням, один проєкт – ремонт дитячого будинку. Проєкти, які реалізуються програмою “Кусаноне”, не такі масштабні, як наприклад, будівництво інфраструктури, такої як порти чи дороги, але вони міцно пов’язані з повсякденним життям українців, наприклад, покращенням умов у медичних чи освітніх закладах. Я пишаюся тим, що Японія може надавати таку допомогу Україні, і надалі хочу підтримувати народ України. Я сподіваюся, що всі наші проєкти будуть успішними і дадуть можливості для покращення життя українців”, – сказав на церемонії підписання посол Японії.

Він відзначив, що уряд Японії розпочав в Україні програму “Кусаноне” у 2003 році, і відтоді профінансовано реалізацію 144 проєктів, включно з останніми шістьма, на загальну суму 10 млн доларів у сферах охорони здоров’я, соціального захисту тощо.

Програма безвідплатної допомоги “Кусаноне” спрямована на підтримку ініціатив, представлених громадами та громадськими об’єднаннями для задоволення базових потреб на місцевому рівні та має на меті розвиток мирного суспільства, де жодна особа не залишена поза увагою. Гранти, що надаються в межах цієї програми, є частиною офіційної допомоги розвитку Японії Україні. З початку встановлення дипломатичних відносин Японія надала Україні допомогу на загальну суму 3,1 млрд. дол. Зокрема, з березня 2014 року Японія надала Україні фінансову підтримку для стабілізації та стимулювання реформ в Україні на загальну суму 1,87 млрд. дол.

Коментувати