Офіційно

У “Водоканалі” обгрунтовано заговорили про підвищення тарифу, як єдиного способу життєдіяльності підприємства

На офіційному сайті Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»    “Водоканал” розміщенно звернення до свіх споживачів послуг. Підприємство не лише звітує про виконання робіт за останні роки, а й говорить про невтішні реалії сьогодення, які змушують вдаватись до не популярних заходів – підвищення тарифу.

Останнім часом наше підприємство переживає складні часи. Ще у 2017 році підприємство було прибутковим. Усі кошти зароблені підприємством використовувалися на модернізацію підприємства. Підприємство повністю відмовилося від газу для опалювання приміщень, перевело автомобілі з бензину на газ, замінили механічну решітку на очисних спорудах, почали ремонти приміщеннь, скважин і т.ін..

За рахунок коштів підприємства виконали реконструкції 3-х насосних станцій 2-го підйому питної води з переобладнанням насосних станцій сучасними насосами та обладнанням для їх автоматичного управління. Для надійного водопостачання   на 13-ти свердловинах встановлені сучасні насоси Європейського виробництва, на 6 свердловинах, які подають воду безпосередньо в мережу, для підтримки постійного тиску води, в мережах встановлені регулятори частоти обертів. На 7 свердловинах за власні кошти розроблений проект та встановлена  огорожа 1- го поясу зони санітарної охорони. У 2018 році для безперебійного водопостачання  Локотського мі-ну провели заміну 200 метрів аварійної ділянки трубопроводу  діаметром 200 мм по вул..  6 Гвардійської Дивізії. Замінили 29 несправних  засувок для відключення ділянок трубопроводу. За період 2017-2019 роки на водопровідних та каналізаційних мережах виконали ремонт 631  колодязів та накрили їх поліетиленовими кришками. Провели заміну вікон на компресорній станції  Очисних споруд. Встановили сучасну повітродувку Європейського виробника з метою економії коштів за електроенергію вартістю  3 млн.грн.(Зараз вирішується питання її викупу).

І все це ми змогли зробити для мешканців міста та для міста за рахунок коштів підприємства.

За останні два роки підприємство витратило останні обігові кошти.

Вже зараз підприємство сплачує передоплату за електроенергію (близько 1 млн.грн./міс.). Сплачено самостійно за спецдозвіл за водокористування (505тис.грн.,) підприємство на вигідних умовах по кредиту самостійно купило екскаватор (вартістю 1190 тис.грн.)…

Але, все це зроблене на підприємстві, залишило підприємство без  коштів і вже зараз підприємство не в змозі здійснювати регулярні платежі за договорами.

При цьому, вже зараз, до підприємства надходять попередження по значне зростання послуг від ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Шосткинський міський відділ) (зростання цін на мікробіологічні дослідження води у більше як  1,5рази , а на хімічні дослідження питної води у 3,68 рази).

Збільшується вартість послуг і метрологів ( на 15% при повірці лічильників), підприємству потрібно викупати повітродувку вартістю (2.2 млн.грн.), збільшуються ціни і по іншим договірним зобов’язанням.

Через це виникає необхідність йти на непопулярні заходи, а саме на підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Для інформації, тарифи в місті Шостка на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення є одними з найнижчих не тільки  у Сумській області, а й серед інших міст України :

Шостка – централізоване водопостачання – 8,21; водовідведення – 11,40

Конотоп – 10,21; 11,96

Глухів – 11,38; 25,80

Лебедін – 15,78; 29,02

Ромни – 19,19; 18,18

Охтирка – 15,20; 10,66

Суми- 9,79; 9,62

Чернігів – 9,768; 10,704

Полтавводоканал – 12,276; 11,388

Київводоканал – 10,812; 9,564

З повагою,КП ВУВКГ «Водоканал»

Коментувати