102

У Шостці жертвою нестандартного інтернет – шахрайства стала 33-річна жінка

Вона знайшла у всесвітній мережі сайт, на якому громадянам пропонувалась допомога у компенсації податку на додану вартість, заповнила запропоновану анкету і залишилась без грошей на своїй банківській картці.
Про шахрайство в поліцію Шостки повідомила 33-річна місцева жителька. Вона розповіла, що під час моніторингу Інтернету випадково натрапила на сайт «Єдиний компенсаційний центр повернення податку на додану вартість». На ресурсі жінка прочитала, що якщо заповнити запропоновану анкету, можна заробити до 75 тисяч гривень. Зацікавившись інформацією, вона виконала всі умови “згоди” : внесла у відповідні розділи свої особисті дані, номер мобільного телефону, дані своєї банківської картки – номер, строк її дії та cvv – код, що знаходиться на звороті фінансового документу. Потім почала відповідати на питання. Проте під час кожної її відповіді на сайті, на її мобільний телефон надходили повідомлення. У них пропонувалось підтвердити перерахунок різних сум, зазначивши секретний код з повідомлення від банку. Не розібравшись у ситуації, адже заявниця думала, що ці гроші зараховуються на її картку, жінка дев’ять разів ввела необхідну інформацію.
Лише пізніше вона зрозуміла, що гроші не зараховувались на її фінансовий рахунок, а навпаки, вона перераховувала свої гроші. Таким чином «подарував» аферистам майже 14 000 гривень.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Правоохоронці радять громадянам не довіряти інформації розміщеній в Інтернеті на незнайомих сайтах. Будьте обережні, якщо просять ввести конфіденційну інформацію по вашим банківським карткам, адже це можуть бути шахраї. По всім фінансовим питанням краще звернутися особисто до банківської установи, в якій ви обслуговуєтесь. Будьте обачні, і вам не доведеться бути жертвою аферистів.

Коментувати