102

У Шостці пенсіонерка поміняла справжні гроші на сувенірні

Назвавшись у розмові співробітницею одного з державних банків, зловмисниця розповіла літній жінці про начебто грошову реформу, і запропонувала обміняти її заощадження на купюри нового зразка з доплатою. Довірлива старенька віддала аферистці майже 28 тисяч гривень, натомість отримавши від неї, як з’ясувалось пізніше, сувенірні гривні та долари США.

Вдень до оселі 79-річної жительки Шостки прийшла невідома жінка. Вона назвалась співробітницею одного з ведучих державних банків і розповіла господарці, що у зв’язку зі зміною в пенсійному законодавстві їй передбачена надбавка до пенсії. Для оформлення необхідних документів старенька запросила гостю до квартири.
Під час бесіди візитерка обмовилась, що нині у країні нібито проходить грошова реформа, і вона може обміняти жінці її заощадження на купюри нового зразка з доплатою. Старенька спочатку засумнівалась, проте «добродійка» показала пенсіонерці документ, що нібито посвідчує її повноваження та особу.
Погодившись на пропозицію, літня господиня принесла «банкірші» 15 250 гривень, які та перерахувала та поклала до своєї сумки. Натомість віддала дві пачки грошей: гривні та долари США.
Вже збираючись йти, вона нагадала старенькій, що за кілька днів до неї прийде їх представник, який принесе пенсійну надбавку за два місяці, по 285 гривень. І якщо у неї буде бажання, вона зможе ще обміняти старі гроші на купюри нового зразка. В цю хвилину пенсіонерка згадала, що в неї захована й інша готівка. Вона принесла та відала гості ще 12 700 гривень. Гроші «добродійка» забрала з собою та пообіцяла, що купюри нового зразка принесе їх співробітник разом з надбавкою.
Лише пізніше, запідозривши недобре, старенька почала роздивлятися залишені гроші і зрозуміла, що вони не справжні. Її здогадки підтвердила соціальна працівниця, яка опікується бабусею. Відтак, потерпіла зателефонувала до поліції та розповіла про все, що сталося.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого ведуться пошуки аферистки.
Правоохоронці вкотре нагадують: в Україні не проводиться жодна грошова реформа. Кожен незнайомець, який спробує поговорити з вами на цю тему — шахрай. Ні в якому разі не впускайте такого гостя у дім, натомість відразу ж подзвоніть на номер «102» і розкажіть про цього візитера поліцейським. Тож будьте обачні, бережіть себе та свої статки від протиправних посягань.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Коментувати