102, Офіційно

Скільки років за гратами загрожує двом чоловікам, які викрали бочки з-під небезпечної речовини з території Ковтунівської сільської ради

Шосткинською місцевою прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків, які викрали 84 полімерні бочки з-під особливо небезпечної речовини.
Подія сталася наприкінці 2018 року на території Ковтунівської сільської ради. Побачивши у безлюдному місці бочки з невідомою речовиною, двоє чоловіків висипали їх вміст на землю, а ємності забрали додому. Викрадені бочки зловмисники використовували у своєму господарстві.
Як з’ясувалось, у бочках був ґрунт, зібраний у 2015 році поблизу місця, де відбувся розлив небезпечної рідини, яка містила у собі гептил. Тоді під час ліквідації наслідків події основну частину забрудненого ґрунту було зібрано та визнано речовими доказами, відтак накладено арешт. Водночас рятувальники зібрали ґрунт з незначним вмістом небезпечної речовини поблизу місця аварії. Вказані бочки помістили на тимчасові майданчики для зберігання, звідки їх викрали зловмисники.
Дії обох обвинувачених, одному з яких 34, а іншому 48 років, кваліфіковано за ч. 2 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 239 (забруднення земель речовинами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для довкілля) КК України. За скоєне їм загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Водночас старший обвинувачений відповідатиме ще й за незаконне зберігання 67 г нітроцелюлозного пороху, що відноситься до вибухових речовин (ч. 1 ст. 263 КК України).

Прокуратура Сумської Області

 

Коментувати