Новини

Шосткинський міський голова відзвітував про роботу в 2019р.

Шановні шосткинці!

          Жителі нашого міста наполегливо працювали протягом  2019 року. Місто має гідні здобутки у багатьох галузях. Шосткинці високо проявили себе у виробництві, медицині, освіті, культурі, спорті, громадському житті. Особлива подяка воїнам ООС, які захищають рідну Україну на Сході та є гідними синами нашого міста.

          Важливою подією 2019 року стало приєднання Коротченківської сільської територіальної громади до Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади.  До нашої територіальної громади приєдналися ще три населених пункти – села Остроушки, Погребки та Свірж.  Таким чином наша громада на даний час займає територію 17,5 тис.га. та має спільні межі з містом Новгород-Сіверський   Чернігівської області.  В межах громади протікає річка Десна.

          З кожним роком Шосткинська міська об’єднана громада розширює потенційні можливості. Вдосконалюється система територіальної співпраці, реалізуються нові підходи впровадження принципу комплексного розвитку територій.

        Початок  2020 року видався надскладним як для України, так і для всієї світової спільноти. В умовах реальної загрози пандемії коронавірусу шосткинці в черговий раз доводять свою здатність до швидкої мобілізації, згуртованості та виваженої поведінки. Попереду – непростий рік. Час перевірки кожного з нас на особисту соціальну відповідальність. Спільними зусиллями ми будемо долати вірусну пандемію, переживатимемо тиск високих тарифів. Будемо робити все, щоб забезпечити спокій і толерантне ставлення один до одного в цих складних умовах.            

         Загалом у минулому році  ми працювали над реалізацією 25 міських цільових та комплексних програм. Для виконання визначених завдань залучались кошти місцевого, обласного та державного бюджетів. Прийнято 111 рішень міської ради, 393 рішення виконкому,  76 розпоряджень міського голови з основної діяльності.

         Виконавчими органами міської  ради опрацьовано 3878  звернень від 5895 жителів Шосткинської об’єднаної територіальної громади. 1419 звернень надійшли через особисті прийоми  міським головою та заступниками. Цей показник є найвищим  по Сумській області. За характером питань, порушених громадянами у своїх зверненнях,  чільне місце займають  питання   соціального захисту  (42%) та комунального господарства  (28%). На рівні з минулорічними показниками залишається кількість звернень з питань комунального господарства. Зменшилася кількість звернень  з питань соціального захисту населення:  призначення житлових субсидій, адресних соціальних допомог, пільг та інших питань соціального захисту. Порівняно з минулим роком збільшилась кількість звернень з питань освіти та наукової  діяльності, аграрної політики і земельних відносин,  охорони здоров′я, праці та заробітної плати. Показник колективних звернень склав  8,5 % від загальної кількості.

         Особлива увага приділялась  соціально-незахищеним верствам населення. Від даної категорії   надійшло 292 звернення, серед них:  ветерани війни, учасники бойових дій в зоні ООС та члени їх сімей, особи з інвалідністю, особи з інвалідністю внаслідок війни, тимчасово переміщені громадянам із зони проведення ООС, багатодітні родини, одинокі матері. При виконавчому комітеті міської ради функціонує цілодобова служба «1555», працівниками якої в оперативному режимі вирішується ряд питань задля сталого забезпечення життєдіяльності міста. До участі в телефонній «Гарячій лінії» залучаються заступники міського голови, керівники підприємств, установ, організацій міста, керівники структурних підрозділів міської ради.

ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК:

Незважаючи на складні економічні умови,  протягом 2019 року  ефективно працювали промислові підприємства міста. Обсяг випуску товарної продукції промисловими підприємствами міста основного кола звітності на 01.01.2020 р. склав 2167,9 млн. грн.  Нарощують обсяги виробництва ПАТ «Бель Шостка Україна», ПП «Катунь», ТОВ «Фармхім» та інші підприємства.

За 2019 рік освоєно 243,9 млн. грн. капітальних інвестицій (122,2% до відповідного періоду минулого року.). Головним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше, залишаються власні кошти підприємств та організацій.

У місті працюють підприємства з іноземними інвестиціями, провідним з яких є ПАТ «Бель Шостка Україна». Підприємство нарощує обсяги виробництва, його продукція користується попитом, як на території України, так і за її межами.

Шосткинська міська рада є активним учасником в реалізації інвестиційних проєктів, завдяки яким вдалося залучити значні інвестиції в інфраструктуру громади. У 2019 році продовжується робота по реалізації проєктів «Капітальний  ремонт проїзної частини вулиць Воронізька, Кожедуба в м. Шостка Сумської області»,  «Реконструкція   ліцею по вулиці Свободи, 33», «Реконструкція сільського стадіону с. Ображіївка».

Питання енергоефективності на сьогодні є одним із ключових пріоритетів  громади. З метою підвищення енергоефективності інфраструктури громади, Шосткинською міською радою було розроблено інвестиційний проєкт «Термомодернізація приміщень  Шосткинської  малої академії наук», який реалізовано за кошти  Європейського Союзу. Реалізовано проєкт «Капітальний ремонт доріг по вулицям Нова – Калинова – П.Бочека – провулок Центральний»  в селі Ображіївка. Відповідний проєкт узгоджений  на засіданні Комісії з розгляду поданих виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад переліків проєктів із проєктними заявками на проєкти, які можуть реалізовуватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Вартість розробок і впровадження енергозберігаючих технологій склала   5254,3 тис. грн.

БУДІВНИЦТВО:

За  звітний період витрати на технічне переоснащення житлово-комунального господарства склали 5,8 млн. грн., на покращення якості надання житлово-комунальних послуг – 1,3 млн.грн., на підвищення рівня благоустрою міста – 53,5 млн. грн.

Активно працюють на території Шостки та прилеглих районів Сумської та Чернігівської областей такі будівельні підприємства як: ТОВ «Прогноз», ТОВ «Хімбуд-3»,  ТОВ «БМУ-3», ПП «Шляховик-Шостка», ТОВ «Архбуд», ФОП Ліфіренко, ЖЕД-2, ТОВ «ТД «Дизайн», ПП «Індако», ТОВ «Сигірія».

РОЗВИТОК ТРАНСПОРТУ:

Регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом здійснюються на  25 міських автобусних маршрутах загального користування та 1 приміському маршруті загального користування. Кількість транспортних засобів, задіяних на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, становить 61 одиницю.  На маршрутах № 4 та № 6 працюють 2 транспортні засоби, які обладнані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Незважаючи на економічні складнощі щодо компенсаційних виплат за пільговий проїзд, вирішене питання по забезпеченню перевезення пільгової категорії громадян по місту Шостка в кількості  22,5 тис. осіб на загальну суму 2 млн. грн..

У місті забезпечено безкоштовне перевезення у маршрутних таксі військовослужбовців, які брали безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції.

На достатньому рівні виконується перевезення жителів міста до садово-городніх масивів, які розташовані за межами Шостки. Вартість проїзду на цих маршрутах є нижчою, ніж на приміських автобусних рейсах.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО:

За 2019 рік обсяг виконаних робіт по благоустрою міста  склав 15252 тис. грн. в тому числі: на поточний ремонт доріг було використано 2935 тис. грн.; на капітальний ремонт житлового фонду  було використано 6861 тис. грн. в тому числі проведено капітальний ремонт покрівлі на площі 32,4 тис. м²  на суму 3623 тис. грн. (в минулому, 2018 році було відповідно 30,2 тис. м² на суму 3484,1 тис. грн.). Виконано комплекс робіт по відновленню ізоляції теплових мереж в житлових будинках.  Проведений капітальний ремонт доріг по вулицям міста на суму 9,5 млн. грн., із них 4500 тис. грн.- кошти з державного бюджет,  5000 тис. грн.- кошти з місцевого бюджету.

Проведений капітальний ремонт доріг на прибудинкових територіях міста на суму1550тис. грн. Площа покриття вказаних доріг становить близько 12 тис. м².

Проведено реконструкцію тротуарів міста на суму 1129 тис. грн.

Проведено реконструкцію каналізаційного колектору на суму 1063 тис. грн.

На  капітальний ремонт ліфтів  використано 1422 тис. грн. (у минулому році таки витрати склали 1 301тис. грн.)

Продовжувалися  роботи по встановлено сучасної системи зв’язку в ліфтовому господарстві, що дало можливість на одній  з дільниць  вивільнити диспетчерів  і перейти на автоматичний режим зв’язку.

Проводилися роботи по покращенню безпеки дорожнього руху в місті. Встановлений новий світлофорний об’єкт на вул. Озерній. В поточному році буде облаштовано світлофорами перехрестя по вул. Чернігівській. Загальна сума витрат на безпеку дорожнього руху в місті склала 572,22 тис. грн.

Особлива увага приділялася використанню енергозберігаючих світильників для освітлення вулиць та  доріг міста, пішохідних переходів, прилеглих  до навчальних закладів територій.  На вказані цілі було використано 1599 тис. грн.

Постійно приділялася увага проведенню громадських робіт по  чищенню доріг та громадських місць, озелененню міста з залученням широких верств населення: школярів, студентів, працівників промислових підприємств та бюджетної сфери.

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА ТА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА:

Станом на 01.01.2020 року в місті діє 12 регуляторних актів.

До плану підготовки   проєктів регуляторних актів на 2019 рік було включено 6 проєктів рішень міської ради та 2  проєкти рішення виконавчого комітету міської ради. Протягом звітного року  прийнято 4 регуляторні акти: рішення Шосткинської міської ради VII скликання «Про програму  розвитку малого та середнього підприємництва Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2022 роки» від 30.05.2019 р., рішення Шосткинської міської ради VII скликання «Про встановлення місцевих податків і зборів  на 2020 рік» від 30.05.2019 р., рішення Шосткинської міської ради VII скликання «Про затвердження Порядку визначення розміру

плати за тимчасове користування місцем розташування об’єктів зовнішньої реклами, що перебувають у комунальній власності м. Шостки» від 21.11.2019 р., рішення Шосткинської міської ради VII скликання «Про затвердження Правил розміщення об’єктів зовнішньої реклами, що перебувають у комунальній власності міста Шостки» від 21.11.2019 р.

За 2019 рік здійснено: базове відстеження результативності 4-х регуляторних актів.  Звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднені на сайті Шосткинської міської ради.

Протягом звітного періоду управлінням ЦНАП надано 63530 адміністративних послуг, з них: зміна назви вулиці – 1038, реєстрація місця проживання фізичних осіб – 2639, зняття з реєстрації – 3238.

Відділом державної реєстрації міської ради за звітний період проведено реєстрацію 353 підприємців-фізичних осіб та зареєстровано 34 юридичні особи. Припинено державну реєстрацію 277 підприємців-фізичних осіб та 16 юридичних осіб. Крім того, відділом проводиться  реєстрація речових прав на нерухоме майно. З початку поточного року зареєстровано 4080 прав власності (т.ч. 62 – права власності на земельні ділянки для учасників АТО), 1656 прав оренди земельних ділянок. Регуляторні акти з відповідними аналізами регуляторного впливу оприлюднені у газеті «Полісся» та на офіційному сайті Шосткинської міської ради.

Відділом комунальної власності Шосткинської міської ради поновлено 32 договори, надано 29 дозволів на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських споруд 29 учасникам ООС, затверджені 6 проєктів та передані безоплатно у приватну власність.

СПОЖИВЧИЙ РИНОК:

Станом на 01.01.2020 р. в місті працює 564 торговельних закладів, з них 477 магазинів, 40 загальнодоступних закладів ресторанного господарства та 114 закладів побутового обслуговування населення, 3 ринки.

 

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ:

За  2019 рік експорт склав 9911,9 тис. дол. США (92,7 % до відповідного періоду минулого року), імпорт склав 313086  тис. доларів США (102,8% до відповідного періоду минулого року). Сальдо від’ємне – 21396,7  тис. доларів США.

 

  ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА:

За 2019 рік до бюджету Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади надійшло доходів в сумі 640512,9 тис. грн.. Вперше на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади з державного бюджету отримали  863,2 тис. грн. та здійснили капітальний ремонт вулиць села Ображіївка Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади.

Власних надходжень загального фонду бюджету отримано в сумі 250898,9 тис. грн., що дало змогу виконати затверджений річний план на 100,8 %. Планові показники перевиконані на 2098,1тис.грн. Приріст власних надходжень загального фонду, проти минулого року,  склав 33022,6 тис. грн., або 15,2 %.

В структурі власних надходжень загального фонду місцевого бюджету м. Шостка за  2019 рік найбільшу питому вагу мають податок та збір на доходи фізичних осіб (70,2 %), єдиний податок (11,7%), акцизний податок (7,5 %), плата за землю (6,8 %).

Податку та збору на доходи фізичних осіб, що зараховується до міського бюджету (60%) надійшло   176053,5 тис. грн., або 100,9 % до затвердженого плану на рік. У порівнянні з минулим роком надходження цього податку збільшились на 26708,4 тис. грн., або 17,9 %.

Місцевих податків та зборів   надійшло 48794,8 тис. грн., з них: єдиного податку – 29429,6 тис. грн., або 100,6% до річного плану; плати за землю – 16990,2 тис. грн., або 100,4 % до затверджених обсягів на рік; податку на нерухоме майно – 2151,5 тис. грн., або 102,2 % до річного плану.

Завдяки надходженням власних та закріплених доходів вдалося своєчасно протягом року фінансувати видатки місцевого бюджету.

За 2019 року медичній галузі з міського бюджету  виділений додатковий фінансовий ресурс в сумі 20527,9  тис. грн. в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями – 16631,3 тис. грн., препарати інсуліну – 1417,7 тис.грн. ( для порівняння 2018 рік – 7884,8 тис. грн., в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями – 5900,0 тис. грн., препарати інсуліну – 1150,0 тис. грн.).

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ:

За ІV  квартал 2019 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника становила 6734 грн.. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року середній розмір заробітної плати збільшився на 3,9%.

Станом на 01.01.2020 року 5 підприємств міста мають загальну заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 31069,8 тис. грн.  До 01.01.2019 р. борги по заробітній платі збільшилися на 11067,1 тис. грн., або на 55,3%.  Зростання заборгованості відбулося  за рахунок накопичення боргів на КП ШКЗ «Зірка» та внаслідок виникнення поточної заборгованості на ПрАТ «ШЗХР», КП «Шостка–Зеленбуд». На економічно активні підприємства припадає  99,5% загальноміського боргу (30930,7 тис. грн.). Решта боргу – 139,1 тис. грн. (0,5%) належить  економічно неактивним підприємствам.

Упродовж  2019 року  проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Неодноразово розглянуто інформацію та заслухано звіти  керівників економічно активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати  КП ШКЗ «Зірка», ПрАТ «ШЗХР», КП «Шостка – Зеленбуд».  Проводилась роз’яснювальна робота щодо переваг легальної зайнятості, отримання гарантованої заробітної плати. З метою визначення шляхів, механізмів та способів вирішення питань легалізації виплати заробітної плати, аналізу нарахування заробітної плати менше

законодавчо встановленого розміру,  працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Протягом  2019 року на 12 засіданнях розглянуто та заслухано пояснення 156 суб’єктів господарювання,  які за наданими  звітами щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, мали ознаки порушення трудового законодавства.

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ:

Протягом 2019 року юридичними особами створено 61 нове робоче місце, до підприємницької діяльності залучено 300 мешканців громади, фізичними особами-підприємцями створено 95 нових робочих місць. Упродовж 2019 року послугами державної служби зайнятості скористалися 4422 мешканці міста, з них статус безробітного мали 3513 осіб.

За сприянням служби зайнятості забезпечено роботою 1782 особи.

Фахівцями центру зайнятості з роботодавцями постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо можливості отримання компенсації витрат по сплаті єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних. Роботодавцям, які розпочинають свою діяльність, направлені листи з роз’ясненням механізму надання компенсації фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У звітному    періоді на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат по сплаті єдиного соціального внеску працевлаштовані 17 безробітних мешканців міста. До громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 150 осіб з числа безробітних. Громадські роботи проводилися за участю КП “Шостка-Зеленбуд” та управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради.

Протягом  поточного року з 418 новоствореними фізичними особами  – підприємцями опрацьовано питання легалізації виплати заробітної плати, цивілізованого оформлення трудових відносин між працівниками та найманими працівниками.

Було організовано підвищення кваліфікації для 140 безробітних.

Послугами   Центру зайнятості користувався 91 мешканець  з числа демобілізованих учасників ООС. Упродовж звітного періоду  на вакантне робоче місце працевлаштовані 4 особи з числа внутрішньо переміщених.                 Працевлаштовані 215 безробітних  осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у тому числі 37 безробітних  осіб з інвалідністю та  270 безробітних осіб з числа молоді до 35 років.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ:

Станом на 01.01.2020 року кількість одержувачів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми становить 2262 осіб, сума виплат – 39055,4 тис. грн. Кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям складає 969 осіб,  сума виплат – 29432,7 тис. грн. Кількість одержувачів  державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю складає 646 осіб., сума виплат – 14043,5 тис. грн.

Виплата допомоги 7 прийомним сім’ям, у яких виховується 9 дітей, протягом  2019 року склала 633,8 тис. грн.

За кошти місцевого бюджету було придбано одну трикімнатну квартиру для особи з інвалідністю 1-ї групи внаслідок війни, яка брала участь у бойових діях у роки Другої світової війни з травня 1942 по серпень 1943 років.

На підставі рішень міської комісії з розгляду питань призначення та надання населенню житлових субсидій, адресних соціальних допомог, пільг та інших питань соціального захисту житлова субсидія призначена 8086 сім’ям. Станом на 01.01.2020 житлову субсидію одержує 22345 сімей.

Упродовж  2019 року Шосткинським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було охоплено різними видами соціального обслуговування 2483 особи з числа громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. 2483 особи отримали натуральну і матеріальну допомогу. Трансферти населенню за рахунок місцевого бюджету склали 4305,8 тис. грн. (матеріальна допомога, благодійні обіди, продукти харчування).

Реабілітаційні послуги у Шосткинському міському центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю отримали 195 дітей з інвалідністю.

У місті функціонує Університет третього віку, який складається з 12 факультетів. Навчанням в Університеті охоплено 568 осіб із числа пенсіонерів.

Упродовж року забезпечені безкоштовним санаторно-курортним лікуванням 88 осіб: 15 ветеранів війни, 8 учасників ООС, 29 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 33 особи з інвалідністю, 3 особи, що супроводжували осіб з інвалідністю 1 групи (без лікування).

Направлено на психологічну реабілітацію 3-х учасників антитерористичної операції.

З 2017 року в місті працює послуга «Соціальне таксі». Станом на 01.01.2020 транспортною послугою скористалися  26 осіб, яким надано 78 послуг.

Створений і постійно діє Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, що дозволяє проводити звірку інформації в електронному вигляді з 25 підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги населенню. Станом на 01.01.2020 в базі даних Реєстру перебуває на обліку 18670 осіб. Нараховано пільги на суму 8120,1 тис. грн.

Здійснюється виплата щомісячної грошової допомоги 3 неповнолітнім дітям загиблих учасників ООС за рахунок коштів місцевого бюджету. Станом на 01.01.2020  виплачена допомога у сумі 68 456 грн.

На захист соціально-правових інтересів громадян спрямована робота архівного відділу міської ради. Протягом 2019 року відділом виконано та надано 1253 архівні довідки. На зберігання від юридичних осіб –джерел комплектування архіву надійшло понад 400 справ. Загалом архівний відділ вміщує понад 11000 одиниць зберігання.

ПІДТРИМКА ВОЇНІВ ООС:

          Шосткинською міською радою за підтримки жителів нашого міста систематично організовується гуманітарна допомога для військовослужбовців – шосткинців, які перебувають в зоні антитерористичної операції. Протягом року організовано 6 поїздок в зону ООС. У цьому році здійснено оцінку потреб у 97 сім’ях учасників операції об’єднаних сил.

За рахунок місцевого бюджету встановлено пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, надання щорічної матеріальної допомоги, звільнення дітей військовослужбовців ООС від оплати за харчування у навчальних закладах та за навчання у дитячій школі мистецтв.

На базі Шосткинського терапевтичного відділення обласного військового шпиталю облаштовано 5 ліжко-місць для реабілітації учасників ООС, проводяться систематичні медичні огляди.

Наприкінці минулого та на початку поточного років  виникла проблема з функціонуванням у нашому місті терапевтичного відділення обласного  шпиталю. Завдяки спільній роботі колективу терапевтичного відділення, головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Шосткинська центральна районна лікарня» Олега Штогрина, головного лікаря Сумського обласного клінічного шпиталю ветеранів війни  Інесси Савенко, керівника управління охорони здоров’я Сумської ОДА Дмитра Кравцова, питання вирішено позитивно. Відділення продовжує працювати.

Надається матеріальна допомога тяжкохворим військовим, які потребують лікування. Організовано медичне забезпечення та навчання на базі Шосткинського центру професійно-технічної освіти та Шосткинського

інституту СумДУ даної категорії населення. Триває робота по створенню музейної експозиції, присвяченої подіям неоголошеної війни.

Нагальною проблемою сучасного суспільства є те, що допомога учасникам бойових дій в зоні ООС надається недостатньо, як на державному, так і на місцевому рівні. Тому головне завдання,  як місцевої влади  так і кожного свідомого українця – зробити все можливе для здійснення всебічної підтримки захисників України.

  ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

           На обліку в Шосткинському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області станом на 01.01.2020 перебуває 29852 пенсіонери Шосткинської об’єднаної територіальної громади. Станом на 01.01.2020 р. оформлено 648 нових пенсійних справ. По заявам проведено 2604 перерахунків пенсій, зроблено  498 подовжень виплати пенсій, взято на облік 80 пенсійних справ з інших управлінь. Середній розмір пенсії  складає 2592 грн.

ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я:

           Протягом усього минулого року в галузі охорони здоров’я здійснювався значний обсяг робіт, пов’язаний з другим етапом реформування. Завдяки спільній успішній роботі  закладів охорони здоров’я, виконавчого комітету міської ради, депутатського корпусу,  центральна районна лікарня, дитяча лікарня та стоматологічна поліклініка реформовані в комунальні некомерційні підприємства, отримали нові ліцензії на медичну практику та роботу з наркотичними засобами.

Зміцнення матеріально-технічної бази та забезпечення комп’ютерною технікою стало запорукою своєчасної реєстрації закладів міста та медичних працівників в Єдиній медичній електронній системі. Це дозволило оперативно надати пропозиції до Національної служби здоров’я для підписання угод на фінансування з 1 квітня 2020 року.

В цілому у 2019 році на галузь охорони здоров’я направлено 111 млн. 786 тис. грн., в тому числі з місцевого  бюджету додатково виділено 29 млн. 233 тис. грн. на заробітну плату, медикаменти, комунальні платежі, закупівлю обладнання, капітальні ремонти. На придбання медикаментів було використано 5 млн. 850 тис. грн., крім цього на пільгові медикаменти – 5 млн.575 тис. грн. На пільгове зубопротезування – 261 тис. грн.

Лікувальними закладами міста обслуговуються жителі м. Шостки та прилеглих районів. Протягом року в стаціонарах проліковано 13 735 хворих, в т.ч. майже 20% з інших районів.  Проведено 3 496 оперативних втручань, в т.ч. більше 400- з використанням сучасного ендоскопічного обладнання, прийнято 403 пологів, проведено 707,3 тис. лікарських відвідувань, здійснено 3 710 амбулаторних операцій.

Лікувально-профілактичними закладами міста придбано за бюджетні кошти та отримано медичного обладнання на суму 6 млн. 904 тис. грн.

За рахунок державного та місцевого бюджетів проведено капітальні ремонти лікувальних закладів на загальну суму 2 млн. 635 тис. грн.

Шосткинські лікарі продовжують підвищувати кваліфікаційний рівень. Протягом року два лікаря отримали нові спеціальності за напрямком «дитяча отоларингологія» та «трансфузіологія», ще два лікаря закінчують спеціалізацію за напрямками «онкологія» та «нефрологія».

Вся робота з модернізації галузі, яка проводилась протягом року, була спрямована на створення підґрунтя подальшого функціонування закладів охорони здоров’я, які визначені опорними в північному регіоні області.

Виконується комплекс заходів по створенню сучасного інфекційного відділення  та отриманню досвіду лікарні першої хвилі, яка буде обслуговувати хворих з міста Шостки, Шосткинсього, Середино-Будського, Ямпільського, Глухівського районів та міста   Глухів.

На початку цього року в місті, як і  в цілому по Україні,  загострилася ситуація з пандемією коронавірусної інфекції. Вжито невідкладні заходи по ремонту інфекційних відділень ЦРЛ та дитячої лікарні. Закуплені кисневі концентратори. Ведуться роботи по будівництву киснепроводів. Обладнаний гуртожиток для медичних працівників інфекційного відділення ЦРЛ.

ПІДТРИМКА ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ:

            Послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 51,5 %  дітей шкільного віку, на що витрачено 2 млн. 144,8 тис. грн. Табір вдруге  за 5 останніх років працював у  2 зміни, було  оздоровлено на 126 дітей більше, ніж у 2018 році.

Основний         акцент при підготовці табору ставився на покращення матеріально – технічної бази. Придбано матраци та постільну білизну, посуд, меблі та інше.  Здійснено капітальний ремонт туалетів і 3-х палат. Встановлено сучасне енергозберігаюче освітлення. Проведено ремонт свердловини.

Встановлений новий ігровий майданчик для дітей молодшого шкільного віку. За підсумками державної атестації табору присвоєна І категорія.

За рахунок коштів місцевого бюджету було оздоровлено 137 дітей  пільгових категорій на загальну суму 493 тис. грн.

В три зміни працював заміський табір «Лісний» КЗ «Імпульс». За підсумками державної атестації табору була присвоєна вища категорія.

Користуються попитом альтернативні форми літнього оздоровлення – це пересувні табори наметового типу. Їх  матеріальна база постійно оновлюється. Напередодні придбано  туристичний намет для ігрової зони, 2

байдарки, 2 водні катамарани, туристичне обладнання та спортивний інвентар.

Діти пільгових категорій оздоровлюються за межами області. У МДЦ «Артек», що знаходиться у районі Пущі Озерної під Києвом за 2019 рік оздоровлено 12  дітей пільгових категорій, а в  УДЦ «Молода гвардія» –  43 дитини.

За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках конкурсу проєктів інститутів  громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю організацій   у   липні    працював наметовий табір “Лицар честі ім. Івана Євдокименка ».

У 2019 році було придбано у власність дітей з числа дітей позбавлених батьківського піклування, дві однокімнатні квартири.

У приміщенні  центральної міської бібліотеки перейшов до практичної роботи Co-working, що дало можливість молодим місцевим фрилансерам спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному.

Група науковців та студентів Шосткинського інституту СумДУ проводить комплекс робіт по втіленню в життя ІТ-  розробок в господарський комплекс міста. Для інформування молоді щодо можливості реалізації власних ідей, у  місті Шостка працює студентська та учнівська дорадча рада при міського голові.

На даний час робота з молоддю проходить переосмислення. Створюється нова модель  дозвілля  молоді  в пост карантинний період.

 ОСВІТА:

             Освітня галузь характеризується  стабільністю, результативністю, перспективністю. Робота закладів освіти у 2019 році була  спрямована   на впровадження концепції  «Нова українська  школа» та інноваційних технологій в освітній процес.  Мережа   закладів освіти Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади  збільшилась за рахунок приєднання  Ображіївського навчально-виховного комплексу та складається з 16 загальноосвітніх, 13 дошкільних та 8 позашкільних   закладів освіти. Охоплення дітей дошкільною освітою (2918 дітей) становить 94 % (у минулому році 86 %), що є найкращим показником у Сумській області.  Загальну середню освіту здобувають 6450  дітей (в минулому році – 6381).

На галузь освіти Шосткинської міської об’єднаної територіальної громади  в 2019 році було виділено 218 994 тис. грн. (в тому  числі, з місцевого бюджету -126 504 тис. грн., з державного бюджету -92 489 тис. грн.), з них: поточних видатків – 209 311 тис. грн., капітальних видатків 9 683 тис. грн.).

З метою створення інноваційного освітнього середовища в закладах освіти оновлюється матеріально-технічна база. Придбано 5 комп’ютерів, 15

ноутбуків, 10 сенсорних інтерактивних панелей, 26  комплектів мультимедійного обладнання тощо за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів на суму 2017 тис. грн.

Продовжується робота зі створення англомовного середовища. У  закладах дошкільної освіти працюють 25 англомовних груп.   У спеціалізованій школі І ступеня № 13 працюють два  англомовні класи (1-Б і 2-Б),  в яких інтегрований курс  «Я досліджую світ», музичне та образотворче  мистецтво  викладаються українською та англійською мовами.

Для створення  освітнього середовища перших класів Нової української школи за рахунок державного та місцевого бюджетів було придбано мультимедійне обладнання, сучасні меблі та навчально-дидактичні матеріали на загальну суму 2 570 тис. грн..

За результатами ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад Шостка посідає ІІ місце в області, поступаючись місту Суми. На ІV (всеукраїнському) етапі олімпіад 5 учнів вибороли  призові місця з історії, хімії, астрономії. На ІІІ (всеукраїнському) етапі МАН четверо учнів вибороли одне друге, три третіх призових місця. Здобула І місце на ІV (всеукраїнському) етапі Міжнародного конкурсу імені Тараса Шевченка учениця 6 класу ШНВК: СШ-ліцей Дорош Маргарита. Стипендіатами голови Сумської ОДА стали 5 учнів закладів загальної середньої освіти  шкіл № 1, 5, ліцею та  гімназії.

Територія обслуговування    інклюзивно-ресурсного центру включає, крім Шостки, Шосткинський та Ямпільський райони, де проживає  15065 дітей віком від 2 до 18 років.

На заходи з капітального ремонту та реконструкції закладів освіти міста за звітний період з місцевого бюджету профінансовано в сумі 6456 тис. грн. в тому числі за рахунок  місцевого бюджету  2472 тис. грн.

 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ:

               Мережа закладів фізичної культури та спорту складається з: 2-х стадіонів, 1 – басейну, 31 – спортивного залу, 30 – приміщень  для фізкультурно-оздоровчих занять  (з них 13 з тренажерним обладнанням), 43 – спортивних майданчика, 21 – гімнастичного містечка та 12 футбольних полів, 6 – майданчиків зі штучним покриттям, 2 лижних баз. Підготовку спортивного резерву в місті здійснює дитячо-юнацька спортивна школа «Барса» з 15 видів спорту.

За звітний період проведено чемпіонат області по футболу, спартакіаду серед допризовної молоді, першість міста зі швидкісного бігу на роликових ковзанах, першість міста з шорт-треку, ковзанярського спорту, боксу та інші.

Протягом 2019 року проведено 62 спортивні заходи на загальну суму 398,0 тис. грн.

З метою залучення різних верств населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом за місцем проживання, навчання, роботи та у

місцях масового відпочинку в місті працює міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ:

             У 2019 році на розвиток і утримання галузі культури було спрямовано 25616 тис. грн.

Функціонує 12 закладів культури: дитяча школа мистецтв, дві музичні школи, сім бібліотек, центр культури та дозвілля, Краєзнавчий музей.

Фінансування підвідомчих закладів культури здійснюється виключно з місцевого бюджету. Так у 2019 році до контрольної цифри Міністерства фінансів з місцевого бюджету додано 1 млн. 38 тис. грн.

Протягом року проведено велику кількість загальноміських і обласних заходів, серед яких: фестиваль камерної та класичної музики,  Всеукраїнський конкурс дитячого академічного співу «Поліська рапсодія», обласний фестиваль хореографії «Поліські візерунки», «Кулішеві читання» до 200 річчя видатного земляка Пантелеймона Куліша, свято на честь  річниці Перемоги, 99 річниці з дня народження Тричі Героя І.М. Кожедуба, до Дня міста, пленер та інші, на проведення яких було витрачено понад 750 тис. грн.

Всі заклади сфери культури мають сучасну оргтехніку, комплекти звукопідсилюючої апаратури. Протягом року проводились ремонти та придбання сценічних костюмів для творчих колективів, на що було витрачено 575,4 тис. грн. капітальних видатків.

У центральній міській бібліотеці функціонує інформаційний центр, який надає можливість талановитій молоді проявити себе у сфері ІТ-технологій. У центрі облаштовано 12 робочих місць з комп’ютерами, підключеними до інтернету. Є 3D-принтер, зручні меблі, зона для відпочинку. Со-Working Shostka надає послуги безоплатно.

В оновлених, до 200 річчя Пантелеймона Куліша,  залах музею створена єдина в Україні сучасна 3D кімната в стилі діджитал-арт (мистецтво в «цифрі»). Фахівці IT-центру розробили для музею Куліша відеолокацію, де відео  транслюється в кімнаті «змішаної реальності». 24 листопада у місті відбулось відкриття сучасного 3D кінотеатру.

В 2019 році учні та колективи Шосткинської дитячої школи мистецтв 186 разів ставали переможцями  конкурсів різного рівня, в тому числі – Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах в Україні. Для підтримки талановитої молоді  міською радою заснована стипендія в галузі мистецтва «Обдаровані діти».

Для популяризації сучасного мистецтва  працює Аrt-центр, в якому за звітний період працювали виставки робіт художників-графіків, роботи майстрів дерев’яних картин і скульптур, майстрів акварелі та проведено інші

пізнавальні та розважальні заходи. Художня галерея центру поповнилася 14 роботами Народного художника України Віктора Ковтуна.

В планах культурного розвитку громади  є відродження Гамаліївського монастиря і створення адміністрації Державного заповідника «Державотворці Сіверщини».

Спільними зусиллями влади та жителів Шостки проведена значна робота в інших напрямках розвитку міста. 2020 рік потребує додаткових фінансових та інтелектуальних зусиль.

РЕАЛІЗАЦІЯ ВИБОРЧОГО ПРАВА:

             У 2019 році до щомісячного оновлення списків виборців працівниками відділу ведення державного реєстру виборців було проведено 1324 накази стосовно 8425 виборців.

Сьогодні, у зв’язку з розповсюдженням в Україні коронавірусної інфекції,  у суспільному середовищі спостерігається значна економічна та соціальна напруга.  Тому Шостка повинна розраховувати  перш за все на власні ресурси. Шосткинці завжди були та залишаються ініціативними та витривалими людьми, які неодноразово підтверджували свій патріотизм конкретними справами на благо міста. Щиро переконаний: консолідованими зусиллями ми подолаємо  труднощі та в черговий раз підтвердимо статус Шостки як центру півночі Сумської області.

1. Ремонтні роботи на самопливному каналізаційному коллекторі

 2. В інфекційному відділенні ЦРЛ встановлено нове обладнання

3. Відремонтована та оновлена їдальня ШНВК: сш-ліцей

4.  Сучасний цифровий рентген апарат

5. Роботи по утепленню фасаду Центру эстетичного виховання та благоустрою прилеглої території

6. Реконструкція центру культури та дозвілля

7. Роботи про утепленню фасадів

 8. Ремонтні роботи у школі-ліцей

9. Sport центр  10. Мала академія наук

11. Для Шосткинської ЦРЛ закуплено 50 швидких тестів на коронавірус

12.Облаштування тротуару по вулиці Горького

13. Благоустрій територій міста

14. Новий тротуар в Садовому мікрорайоні

15. Новий тротуар по вул. Щедріна

16.Модернізований цех ШКЗ “Імпульс”

17. Культурне життя Шостки

18. Освіта Шостки

Шосткинська міська рада

Коментувати