102

Шосткинка викупила онука з поліції за 10 000 гривень і 500 доларів

Сімдесятидев’ятирічна жителька Шостки, потрапивши у шахрайську схему «з викупом родича з поліції», передала аферисту понад 10 000 гривень викупу за непритягнення онука до вигаданої кримінальної відповідальності.
Удень на мобільний телефон 79-річної пенсіонерки з Шостки зателефонував невідомий. Чоловік, у розмові, назвався слідчим поліції з Києва. Він розповів, що онук старенької скоїв дорожньо-транспортну пригоду, під час якої постраждав сам та тяжко травмував жінку, яку госпіталізували до лікарні. Аби її родича не притягли до кримінальної відповідальності, потрібно оплатити медичне лікування постраждалої, яке становить близько 50 000 гривень.
Налякана пенсіонерка відповіла співрозмовнику, що таких грошей вона не має, і запропонувала йому 9 000 гривень та 500 доларів США. На що той погодився.
Він попросив літню жінку написати заяву про добровільний внесок, завернути у неї гроші та винести їх на зупинку громадського транспорту. Жінка виконала інструкції «слідчого» та за його вказівкою залишила згорток з грошима на лаві зупинки.
Згодом, після телефонної розмови зі справжнім онуком, жінка зрозуміла, що потрапила «на гачок» шахрая.
Поліції жінка розповіла, що добре знала про цю шахрайську схему, бо у схожу ситуацію рік тому потрапила її близька подруга.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, у рамках якого ведуться пошуки зловмисника.
Правоохоронці просять громадян не довіряти інформації отриманої від незнайомих телефонних співрозмовників, ким би вони не називались. У випадку, коли просять гроші під різними терміновими приводами, найперше, що потрібно зробити – перервати розмову і покласти слухавку. Потім зателефонувати людині, яка нібито потрапила у біду чи її найближчим родичам, і з’ясувати правдивість наданої інформації. І головне – за жодних обставин не переказувати, не пересилати та не передавати свої гроші невідомо кому та невідомо куди.
Шосткинський відділ поліції

Коментувати