102

Шосткинець втратив більше 20 000 гривень, купуючи товар через Інтернет

Більше двадцяти тисяч гривень втратив 61-річний чоловік, намагаючись придбати на одному із сайтів оголошень двигун для човна. Правоохоронці розшукують шахрая та закликають громадян бути обачними під час покупок через мережу Інтернет.
Як з’ясували поліцейські, в мережі Інтернет житель Шостки знайшов оголошення щодо продажу двигуна для човна. Дана пропозиція його зацікавила, тож для обговорення усіх умов майбутньої покупки, чоловік зателефонував за вказаним у оголошенні номером телефону.
Продавець запевнив, що спочатку потрібно перерахувати кошти на його банківський рахунок, а уже наступного дня він відправить товар. На що покупець, довго не роздумуючи, погодився.
Перерахувавши 20 500 на продиктований йому рахунок банківської картки, чоловік став чекати на своє замовлення.
Але ні наступного дня, ні через кілька днів замовлення йому так і не прийшло. Відтак, покупець спробував зв’язатися з продавцем, але це йому не вдалося – телефон був вимкнений.
Чоловік, зрозумівши, що став жертвою шахрая, звернувся із заявою до поліції.
За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу, або громадських чи виправних робіт, або навіть обмеження волі на строк до трьох років.
Поліцейські вкотре закликають громадян, бути уважними та обачними під час здійснення покупок майна через мережу Інтернет. Вигідна ціна та терміновий продаж товару – це найперша ознака того, що оголошення міг розмістити шахрай. Не погоджуйтесь на сумнівні пропозиції, та розраховуйтесь лише під час отримання посилки, попередньо перевіривши її вміст.
Відділ комунікації поліції Сумської області

Коментувати