102

Шахраї створюють копії відомих сайтів оголошень, аби виманити у громадян гроші

Жертвою інтернет-аферистів став 18-річний хлопець з Шосткинщини. Він намагався придбати смарт-годинник, а натомість залишився і без грошей, без вподобаного товару.

У поліцію Шостки з заявою про шахрайство звернувся 18-річний житель села Пирогівка Шосткинського району. Юнак розповів, що знайшов на відомому сайті оголошень пропозицію про продаж смарт-годинник за 3 500 гривень – удвічі дешевше, ніж у інших продавців. Хлопець зв’язався з автором оголошення та домовився з ним про угоду, обговоривши умови доставки та оплати «накладним платежем». У свою чергу опонент попросив 200 гривень передоплати на вказаний номер банківської картки, мовляв, підстраховка на випадок, якщо покупець не забере товар у перевізника та йому доведеться оплачувати доставку товару і його повернення.
Виконавши умови, заявник став очікувати надходження товару, проте наступного дня продавець зателефонував йому та переконав скористатися послугою сайту «доставка». Він перейшов за посиланням, яке йому надіслав продавець, ввів необхідні дані своєї банківської картки, після чого з його рахунку було списано 3 300 гривень. Більше автор оголошення на зв’язок з ним не вийшов, а замовлений товар молодий чоловік так і не отримав. Пізніше він зрозумів, що це була шахрайська копія відомого сайту, через яку аферисти дурять пересічних громадян.
За словами потерпілого, він знав про такі шахрайські схеми, проте сторінка сайту була дуже схожа оригінальну.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого встановлюється особа афериста.
Правоохоронці вкотре звертаються до громадян бути уважними та обережними під час здійснення купівлі-продажу через мережу Інтернет. Не погоджуватись на сумнівні пропозиції, а розраховуватись під час отримання посилки, попередньо перевіривши її вміст.

Коментувати