102

Шахраї під виглядом працівників енергетичної компанії виманюють у людей гроші

Назвавшись в телефонній розмові представником енергопостачальної компанії, зловмисник запропонував жителю Шостки перерахувати гроші за зміну електричного лічильника. Як наслідок, обдурений чоловік залишився і без грошей, і без послуги.

З заявою про шахрайство в поліцію Шостки звернувся 32-річний місцевий мешканець. Чоловік розповів, що невідомі під виглядом працівників енергетичної компанії заволоділи його 1 600 гривень.
За словами заявника, вони нещодавно з дружиною придбали будинок і роблять в ньому ремонт. Аби замінити лічильник електроенергії в новому житлі, вони звернулись до компанії постачальника і чекали від них телефонного дзвінка з уточненням дати ремонтних робіт.
Дзвінок з невідомого номера надійшов його дружині, коли вона була на роботі і не змогла на нього відповісти. Вважаючи, що то були співробітники електромережі, чоловік вирішив сам їм зателефонувати та домовитись з ними про роботи.
Слухавку підняв невідомий чоловік і на питання заявника, чи він дійсно співробітник енергозбуту – відповів стверджувально. Вони домовились про роботи, проте співрозмовник попросив перерахувати 1 600 гривень вартості лічильника на вказаний номер банківської картки. Останній виконав умову, але ремонтна бригада так і не приїхала. Наступного дня заявнику знову зателефонували нібито співробітник компанії та попросили сплатити ще 500 гривень вартості робіт. Зрозумів, що то був шахрай, чоловік гроші більше не перераховував.
За даним фактом в поліції вже відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» в рамках, якого ведуться пошуки афериста. Правоохоронці знову звертаються до громадян бути максимально обережними під час телефонних розмов з незнайомцями та недовіряти наданій ними інформації. У випадку сплати за послуги комунальних підприємств потрібно скористатися офіційними реквізитами компаній – постачальників послуг.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Коментувати