102, Новини

Поліцейські затримали шосткинця, який спустошив «кредитний» рахунок жителя Києва

За допомогою знайденого на вулиці чужого мобільного телефону зловмисник змінив код доступу до мобільного додатку фінансової установи і зняв з рахунку власника сотового 35 тисяч гривень. Поліцейські не лише вирахували підозрюваного, а й допомогли потерпілому повернути втрачений гаджет та гроші.
У поліцію Шостки за допомогою звернувся 43-річний житель Києва, який на той час перебував у райцентрі в гостях у родичів. Він розповів, що в один з вечорів втратив на вулиці свій мобільний телефон, а за кілька днів потому виявив зникнення зі свого «кредитного» рахунку 35 тисяч гривень.
Як з’ясували правоохоронці, гроші були перераховані на банківську картку 29-річного жителя Шостки. Чоловіка розшукали, опитали, і він зізнався у скоєному.
За словами підозрюваного, мобільний телефон йому продав знайомий, який, у свою чергу, знайшов гаджет на вулиці. Побачивши на екрані мобільного «іконку» спеціального банківського додатку, він зрозумів, що номер сім-ки «прив’язаний» до банківських карток законного власника смартфону. За допомогою кількох нехитрих операцій він змінив код доступу до фінансової сторінки потерпілого та перевів його кошти на свій рахунок.
У поліції відносно зловмисника відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до трьох років позбавлення волі. Наразі підозрюваний вже повністю відшкодував потерпілому матеріальний збиток, повернувши йому мобільний телефон та гроші.
Правоохоронці рекомендують громадянам – у випадку втрати чи крадіжки мобільного телефону, до номеру якого «прив’язані» ваші банківські рахунки, слід обов’язково також блокувати і банківські картки. Для цього слід негайно звернутися до найближчої філії вашого банку або на його «гарячу лінію». Один дзвінок – і ви убезпечите свої рахунки від несанкціонованого доступу з боку сторонніх осіб.

Коментувати