102

Поліцейські викрили зловмисника, який пограбував перехожу

Подія сталася в одному з населених пунктів Шосткинського району. Зловмисник в темну пору вихопив з рук перехожої мобільний телефон і втік. Останнього розшукали співробітники кримінального розшуку та притягли його до кримінальної відповідальності.

З заявою про пограбування в поліцію звернулась 41-річна мешканка одного з населених пунктів Шосткинського району. Жінка розповіла, що повертаючись додому в темну пору вона зустріла незнайомця, який спитав у неї «котрий час». Остання в цей час тримала у руках свій мобільний, тож годинник продемонструвала йому на телефоні, що і стало її помилкою. Зловмисник вихопив гаджет і втік.
«Свого кривдника заявниця не розгледіла, то ж в його пошуках наші співробітники опирались лише на приблизний опис зовнішності, – розповідає Сергій Забозлаєв, начальник Шосткинського відділу поліції.Свій позитивний результат дали вжиті оперативні заходи. Підозрюваним виявився 18-річний мешканець Шостки, який на той час приїхав у гості до друзів. Він побачив на вулиці жінку, яка йдучи з кимось переписувалась у телефоні, і вирішив її пограбувати».
Чужий гаджет зловмисник залишив собі і користувався ним поки його не викрили полісмени.
Наразі правоохоронці вилучили та повернули власниці її мобільний, а відносно зловмисника відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 186 Кримінального кодексу України «Грабіж». За скоєне йому загрожує штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до чотирьох років.
Полісмени нагадують прості правила безпеки, які допоможуть уникнути подібних противоправних посягань:
– Намагайтесь вибирати шлях освітленими та людними вулицями, не вибираючи для скорочення шляху двори чи темні провулки.
– Ставтесь з недовірою до незнайомця, який просить у вас на вулиці розміняти грошову банкноту, спитати «котрий час». Можливо, це трюк, щоб довідатися про вміст вашого гаманця, або заволодіння мобільним телефоном.
– Якщо ви чуєте, що вас переслідують, різко поверніться. Грабіжник, що збирається вихопити вашу сумку (пакет, телефон, тощо), майже завжди розраховує, що жертва зможе побачити його тільки зі спини, коли він тікатиме. Коли ж ви побачите його обличчя, це може істотно послабити агресивні наміри нападника.
– Якщо попереду себе ви помітили людей, поведінка яких викликає занепокоєння, краще одразу перейдіть на інший бік вулиці або змініть маршрут та знайдіть безпечне людне місце.
– Жінкам не варто привертати увагу сторонніх осіб до своїх прикрас. Перед виходом на вулицю їх краще сховати під одягом або взагалі зняти. Також не рекомендується носить гроші й коштовності в сумочці. Покладіть їх у внутрішню кишеню одягу.
– У разі зняття грошей з банкомату будьте пильні, звертайте увагу на те, щоб за вами не хто не спостерігав. Не перераховуйте гроші на вулиці.
– Ніколи не показуйте привселюдно, що маєте при собі багато грошей. Тримайте у різних місцях великі та дрібні купюри.
– Якщо відносно вас були скоєні злочинні дії, не гаючи часу телефонуйте на «102», або зверніться до найближчого офісу, магазину чи будь якого іншого закладу, обладнаного кнопкою виклику поліції (про наявність кнопки свідчать відповідні таблички на вхідних дверях). За кілька хвилин наряд поліції прибуде на місце і з’ясує прикмети грабіжника та напрямок, у якому він втік. Пам’ятайте, що такому випадку кожна згаяна хвилина знижує шанси затримати злочинців по гарячих слідах та повернути ваші речі.

Коментувати