102

Поліцейські Шостки попереджають – телефонним співрозмовником може бути шахрай

На Ямпільщині жінка перерахувала передоплату за товар, що продавався через мережу Інтернет, але так і не отримала бажаної речі. У Шостці місцева жителька повірила телефонному співрозмовнику і перерахувала власні кошти, намагаючись убезпечити свій рахунок від несанкціонованого зняття коштів.
Про шахрайство на відомому Інтернет – ресурсі у поліцію Ямполя повідомила 23-річна жителька міста Дружби. Вона розповіла, що знайшла цікаву пропозицію про продаж шафи. Зв’язавшись з продавцем, жінка домовилась про купівлю та надіслала йому, за його умовою, 4 300 гривень передоплати. Після отримання коштів «продавець» перестав виходити на зв’язок, а вподобану річ жінка так і не отримала.
У Шостці жертвою телефонного шахрайства стала 34-річна місцева жителька. На її мобільний телефон зателефонував незнайомий чоловік, який у розмові назвався співробітником служби безпеки банку. Він розповів жінці, що невідомі, нібито, намагаються розрахуватися грошима з її банківської картки у Інтернет – магазині. Аби цьому запобігти, «банківський працівник» запропонував підійти до найближчого банкомату та провести там ряд операцій за його підказками.
Пані погодилась, і за порадами «добродія» зняла зі своїх рахунків 13 500 гривень та зарахувала їх на вказані співрозмовником номери банківських карток і чужий телефонний номер. Бо, як пояснив шахрай, це тимчасові рахунки і кошти повернуться їй назад.
За обома фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ознаками ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках яких проводяться слідчо-оперативні заходи щодо встановлення осіб зловмисників.
Правоохоронці закликають громадян перевіряти інформацію від невідомих телефонних співрозмовників, ким би вони не називалися, та звертатися за консультаціями безпосередньо до фінансової установи або на «гарячу» лінію банку.
У випадку купівлі – продажу товару через Всесвітню мережу, – користуйтеся перевіреними Інтернет – ресурсами та не надсилайте передоплату за товар, а сплачуйте за нього під час отримання, попередньо перевіривши вміст посилки.

Коментувати