Без категорії, Новини

Підвищується активність кліщів, яки можуть переносити хворобу Лайма

З початком весняно-літнього сезону населення має бути готовим до проведення заходів щодо профілактики особливо небезпечних інфекцій.

На території району зареєстровано 48 територій з природно-вогнищевих особливо небезпечних інфекцій, в тому числі лептоспірозу – 2 (села Коротченкове та Тиманівка), кишкового ієрсиніозу – 2 (села Макове, Пирогівка), з туляремії – 11 (смт Вороніж, села Богданка, Вовна, Глазове, Дібрівка, Каліївка, Клишки, Макове, Пирогівка, Тиманівка, Чапліївка), сказу – 16, іксодового кліщового бореліозу – 19.

Світлана Карасюк, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ СОЛЦ МОЗУ Шосткинського міськрайонного відділу, розповіла: наразі підвищується сезонна активність іксодових кліщів, які є потенційними переносниками збудників іксодового кліщового бореліозу (хвороби Лайма). Захворюваність на хворобу Лайма в нашому регіоні в порівнянні з 2017 роком зросла в 1,5 раза. В минулому році на території Шосткинського району зареєстровано 4 випадки. Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації рекомендував фахівцям проводити ширшу роз’яснювальну роботу, щодо наслідків не своєчасного звернення за допомогою до медиків, у разі нападу кліщів на людей чи тварин: – «Потрібно інформувати мешканців про вогнища та природні резервуари інфекції, а також доводити інформацію до відома підприємств, про наявні спеціальні репеленти, котрі запобігають ураженню худоби хворобами, переносниками котрих можуть бути кровосисні комахи».
Володимир Ревенко, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ШМУ ГУ Держпродспоживслужби принагідно повідомив, такий препарат є в наявності і його кількості вистачить для обробки 5 тисяч голів.
Окремо наголошено на необхідності проведення досліджень якості питної води в колодязях, в тому числі й задля виявлення у водоймах збудників туляремії та лептоспірозу. В минулому році під час гігієнічного моніторингу в с. Собич зафіксовано позитивну реакцію на туляремію. Зважаючи на відсутність сертифікованої вакцини від цієї хвороби, у разі поширення такої інфекції, наслідки можуть бути вкрай тяжкими.
Тому необхідно і надалі зосереджувати увагу на дератизації, як запобіжному протиепідемічному заході.

Шосткинська районна державна адміністрація

Коментувати