Без категорії

Оголошення в Інтернеті про працевлаштування за кордоном виявилось шахрайською пасткою

Намагаючись знайти роботу у Німеччині, житель Шостки звернувся за допомогою до агента з працевлаштування, оголошення якого знайшов у Інтернеті. За його послуги сплатив понад 24 000 гривень передоплати, а в результаті залишився без потрібної роботи та своїх грошей.
Із заявою про шахрайство в поліцію Шостки звернувся 31-річний місцевий житель. Чоловік розповів, що знайшов на відомому Інтернет-ресурсі оголошення про працевлаштування за кордоном. За допомогою месенджера зв’язався з автором об’яви та домовився з ним про співпрацю.
Майже три місяці тривали перемови з агентом, який запросив за свої послуги по працевлаштуванню у Німеччині, переїзд та оренду житла закордоном понад 24 000 гривень передоплати. Гроші шосткинець перерахував на вказаний номер банківської картки, проте очікувана робота відкладалася під різними приводами. Чоловік, який пообіцяв його працевлаштувати, пояснював затримки карантином, погодними умовами, несправним транспортом тощо. Врешті – решт, «агент» зовсім перестав виходити на зв’язок.
За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа зловмисника.
Правоохоронці закликають громадян перевіряти інформацію щодо агентів та фірм – посередників, які обіцяють працевлаштування за кордоном:
– фірма має бути зареєстрована та мати офіс і сайт, де міститься інформація про неї;
– фірма повинна мати ліцензію Мінсоцполітики України (перевірити її можна на сайті Мінсоцполітики) – ліцензія надається на працевлаштування ВИКЛЮЧНО в одній країні;
– між фірмою та клієнтом має обов’язково бути укладений договір про надання послуг та сплата за послуги через банк/чек/квитанцію/рахунок.
– трудовий договір має бути укладений зрозумілою для вас мовою (українською або російською);
– фірма повинна мати вичерпну інформацію про роботодавця (зателефонувати та дізнатися, чи дійсно є необхідні вакансії);
– фірма повинна надавати Консульству/Посольству тільки правдиву інформацію про роботу та заробітну плату, на яку погоджувалися клієнти.

Коментувати