Події, Спорт

Бігун із Сумщини вдало заявив про себе на міжнародних чемпіонатах

Олександр Погорілко представляє у спортивному світі Сумську область. Легкоатлет дебютував у складі збірної України на Чемпіонаті Європи у Швеції в липні 2019 року. Спеціалізується хлопець на спринті.

Йому – лише двадцять один. Свою першу значну нагороду хлопець узяв тільки у 2019 році. З того часу його спортивно-професійна кар’єра пішла стрімко вгору.

Олександр Погорілко представляє у спортивному світі Сумську область. Як повідомляє https://meta.ua/uk/sport/, легкоатлет дебютував у складі збірної України на Чемпіонаті Європи у Швеції в липні 2019 року. Окрім старту на європейському рівні та професійного визнання Олександр здобув перемогу Чемпіонату серед молоді, а також став призером серед юніорів.

Тренування та підготовка бігуна

Наразі юнак тренується у Східному державному центрі олімпійської підготовки, що знаходиться у Сумах. Однак раніше Олександр Приліпко займався Коропській дитячо-юнацькій спортивній школі. І хлопець став четвертим вихованцем цієї школи, який брав участь у престижних форумах з Олімпійських видів спорту. Варто зазначити, що того літа команда, до складу якої увійшов Олександр,  зайняла шосте місце.

Основні міжнародні виступи легкоатлета

Окрім того, основним міжнародним виступом Приліпка вважають ще й Чемпіонат Європи в приміщенні, який пройшов у польському місті Торунь. Спортивні змагання відбулися у березні 2021 року. Попри пандемію коронавірусу, анонсований ще у 2018 році, чемпіонат відбувся. Ці змагання стали просто джерелом для новин спорту, оскільки на нього була подана найбільша кількість заявок за всю історію змагань такого рівня у приміщенні. Відзначимо високу професійність легкоатлета із Сумщини, оскільки до участі у цих змаганнях допускалися лише ті бігуни, які виконали затверджені кваліфікаційні нормативи.

– Вірив, що зможу виконати норматив, – так відгукується про свої здобутки сам спортсмен.

Що таке спринт та особистий рекорд Приліпка

До слова, спринт або ж біг на короткі дистанції, на яких спеціалізується Приліпко, розрахований на максимальну відстань – 400 метрів. Проте, окрім основних відстаней, у спринті є ще й нестандартні. А от, повертаючись до стандартних дистанцій – особистий рекорд Приліпка: 400 метрів за 46,77 секунди. Однак за свою спортивну кар’єру він випробував себе у двох категоріях:

  • Біг на 200 метрів;
  • Біг на 400 метрів.

Чемпіонати України

Та не дивлячись на такий впевнений дебют на міжнародній арені, головні свої здобутки бігун роздобув ще й на всеукраїнських чемпіонатах та змаганнях. У 2020 році на Чемпіонатах України у Луцьку хлопець отримав два золота, а на змаганнях у приміщенні – три золота та два срібла.

Коментувати