102

Гастролера-афериста, що ошукав кілька літніх жительок Шостки спіймали в Лебедині

Зловмисник прийшов до 83-річної бабусі за грошима, які начебто просила у неї онука. Й літня жінка, можливо б, і віддала йому всю наявну готівку, якби її розмову з «візитером» не почув сусід – працівник поліції охорони. Останній затримав шахрая, який виявився жителем сусідньої області, і передав викликаним колегам-поліцейським.

Затриманий та його спільники діяли за «класичною» схемою – на стаціонарний телефон 83-річної жительки Лебедина, Галині Костянтинівні, подзвонила жінка. Плачучи, вона назвалась онукою, та попросила грошей. І потрібну їй суму назвала немалу – вісімдесят тисяч гривен. Розповіла, що під час сварки штовхнула якусь жінку, та впала й розбила голову, і зараз її у відділенні інтенсивної терапії готують до операції. Тож гроші, мовляв, потрібні на лікування.
Галина Костянтинівна, котра чула з засобів масової інформації про таке шахрайство, спочатку їй не повірила. Але жінка на підтвердження своїх слів дала слухавку начебто слідчому. Чоловічий голос підтвердив все, що казала «онука», і порадив, не зволікаючи, передати кошти кур‘єру на ім‘я Руслан.
Спантеличена і стривожена бабуся вийшла з будинку у двір, і на вулиці перед власними воротами й справді побачила чоловіка, котрий з нетерпінням на неї чекав. При цьому він ще й з кимось спілкувався по телефону.
На щастя пенсіонерки, її розмову з «Русланом» почув сусід, Ігор Стариченко, молодший інспектор батальйону поліції охорони в Сумській області, що на той момент перебував удома після служби. Саме він прийшов на допомогу бабусі, і не тільки втрутився у їх бесіду, а й затримав кур‘єра. Той вчинив опір і намагався утекти, проте досвід, витривалість і відмінна фізична підготовка правоохоронця перемогли. Старший сержант викликав колег та передав їм затриманого, що називається «на гарячому», зловмисника.


«Затриманому 33 роки. Він має зовсім інше ім‘я, і проживає у сусідній області, – коментує Руслан Пиняга, начальник ГУНП в Сумській області. – І Лебедин – не єдине місто, де він ошукав людей. Сьогодні вже доведена його причетність до скоєння аналогічних злочинів у Шостці та Охтирці. Ми не виключаємо, що затриманий «гастролює» не тільки в нашій області, а й по всій Україні».
Наразі за фактом шахрайства у поліції відкрили кримінальне провадження, в рамках якого з‘ясовують коло спільників затриманого та його причетність до скоєння інших аналогічних злочинів.
Сама ж Галина Костянтинівна говорить, що надзвичайна вдячна своєму рятівнику, й щиро бажає йому міцного здоров‘я, добробуту та Божого благословення.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Коментувати