Новини

До створення державного заповідника України «Державотворці Сіверщини» приєднався Віце-прем’єр-міністра України Павло Розенко

7 березня у Шостці з робочим візитом перебував Віце-прем’єр-міністра України Павло Розенко.  В рамках візиту Павло Валерійович  оглянули експозицію музею Пантелеймона Куліша, побував у Харлампіївському Гамаліївському монастирі, де розташована усипальниця гетьманської родини   Скоропадського. У виконкомі відбулась  нараді з питань створення державного заповідника України «Державотворці Сіверщини».

«Архітектурний комплекс усипальниці родини Скоропадських – Гамаліївський монастир та інші пам’ятки архітектури, про які сьогодні йдеться, мають колосальне історичне значення для України. Гамаліївський Харлампіївський монастир є пам’яткою архітектури національного значення, це один із останніх монастирів-фортець, побудованих в Україні, тут знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. Це єдине захоронення гетьманів, яке знаходиться в Україні. І сьогодні настав той час, коли держава має взяти на себе відповідальність і не просто зберегти цей об’єкт, а продемонструвати його Україні і всьому світові», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Міський голова Микола Нога довгий час працює над данним питанням.  Вже розроблено паспорт  пам’ятки архітектури національного значення – Собору Різдва Богородиці Гамаліївського монастиря.  Микола Петрович зазначив: “Я переконаний, що потрібно зберегти те, що є, підтримувати його в належному стані і на основі заповідника розгорнути широку туристичну діяльність. Вся Україна повинна знати, що такий історико-культурний заповідник є на Шосткинщині”. Мер Шостки також нагадав про постать Пантелеймона Куліша, 200-річчя якого в цьому році планують святкувати на державному рівні: “Куліш редагував вірши Шевченка, він створив першу абетку, якою ми користуємось і сьогодні. Ми повинні розповісти про нього усьому світу. Це наша історія. Це культура української нації і від нас з вами сьогодні залежить питання популяризації нашого видатного земляка”. 

За підсумками наради, Павло Розенко зазначив, що Кабмін готовий надати історико-культурному заповіднику відповідний статус та доручив Сумській облдержадміністрації спільно з Мінкультури, Мінфіном, Мін’юстом, Фондом державного майна опрацювати питання  збереження Гамаліївського Харлампієвського монастиря.  Сторони домовились  до 1 червня 2019 р. подати Кабінетові Міністрів узгоджені пропозиції.

Коментувати