Безпека, ДСНС, Суспільство

Жителів Сумщини закликають не нехтувати правилами мінної безпеки

Під час розгляду даного питання у ході апаратної наради Володимир АРТЮХ акцентував на неухильному виконанні заходів з протимінної безпеки у громадах Сумщини.

Як відзначив очільник області, кількість випадків підриву цивільних громадян на ворожих мінах за останній час значно збільшилася. Наразі замінування несе велику загрозу для життя і здоров’я наших мешканців.

З огляду на це, керівництвом районів і громад мають проводитися відповідні заходи з протимінної безпеки, організовуватися роз’яснювальна робота серед населення щодо ризиків пов’язаних з вибухонебезпечними предметами, та ознайомлення з переліком правил безпечної поведінки тощо.

Жителів Сумщини, в першу чергу тих, котрі мешкають у наближених до кордону з країною-ворогом територіях, закликають бути уважними та обережними, користуватися лише перевіреними шляхами. Не слід нехтувати правилами мінної безпеки, застереженнями, відповідними табличками та позначеннями.

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів, не потрібно наближатися до них, не чіпати, не намагатися перенести або розібрати. Також забороняється користуватися засобами зв’язку поблизу небезпечної знахідки.

Першочергово треба відійти на безпечну відстань не менше ніж на 100 метрів, тим шляхом, яким прийшли та зателефонувати в оперативні служби за номерами «101» або «102».

Фахівці піротехнічної служби ДСНС продовжують очищати нашу область від ворожих вибухонебезпечних предметів.

Так, упродовж останнього тижня було обстежено майже 1,5 га на території Сумського, Шосткинського, Охтирського та Конотопського районів, виявлено та знешкоджено 30 вибухонебезпечних предметів.

Коментувати