COVID-19, Події

Інфекційне відділення Шосткинської ЦРЛ вщент заповнене “ковідними” пацієнтами

На ранок 11 жовтня в інфекційному відділенні ЦРЛ перебуває 64 пацієнти, 56 з яких мають підтверджений діагноз – COVID-19, 8 осіб з підозрою, 3 людини перебуває на апаратах ШВЛ. З усіх госпіталізованих пацієнтів жоден не щеплений проти коронавірусу. Про це у ході апаратної наради повідомила Надія Дац, заступниця головного лікаря Шосткинської ЦРЛ.

За останню добу використано 670 л рідкого кисню та 5 балонів, – зазначила медик.

Особливо важкими для медичної системи Шостки видалися вихідні дні. Зі слів очільника громади Миколи Ноги швидкі допомоги стояли та не могли покласти людей до лікарні, адже відділення вщент заповнене ковідними пацієнтами.

В інфекційному відділенні забиті всі три поверхи. Із 64-ох пацієнтів нема жодного вакцинованого, підкреслив очільник міста.

З огляду на важку ситуацію, Микола Нога наголосив на необхідності відкриття резервного лор-відділення, яке прийматиме хворих на коронавірус, а також інфекційного відділення у дитячій лікарні. Керманич громади також закликав громадян вакцинуватися.

– Працівники виконкому, управлінь, відділів, що ви собі думаєте? Якщо раніше це була тільки ваша особиста безпека, то наразі – це безпека ваших родин, колективів тощо. Доведеться ж все закривати!“, – підкреслив Микола Нога.

На амбулаторному лікуванні перебуває 340 осіб, з яких 30 – діти. Про це у ході апаратної наради повідомив директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Жук.

Медична система працює на грані. Така кількість амбулаторних хворих була на піку весняної та осінньої хвилі, – зазначив медик.

Вдвічі зросла кількість хворих на коронавірус і в населених пунктах громади. За словами Ольги Пурис, директора Шосткинського районного центру ПМСД, наразі COVID-19 підтверджено у 27-ми хворих.

За словами завідувачки Шосткинським районним відділом Державної установи «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Ірини Хаміцевич, за три дні лабораторний центр опрацював 178 позитивних результатів ПРЛ-тестів, з них по м. Шостка – 139, додалося 20 нових випадків хвороби у дітей.

Єдиний вихід запобігання локдауну та обмежень «червоної зони» – це вакцинація. Мабуть, добре, що вона стала обов’язковою, відповідно до наказу МОЗ, який вступить в силу протягом місяця. Тобто за цей місяць повинні надолужити вакцинацію працівники освіти та органи виконавчої влади, – зазначила Ірина Дмитрівна.

У зв’язку зі збільшенням випадків виявлення коронавірусу у дітей, міський голова наголосив на необхідності приділення особливої уваги учнівськими колективам.

– Захворіла дитина – клас на ізоляцію, всім ПЛР-тест. Перевірили, потім знову розпочинаємо роботу, – зазначив Микола Нога.

Як повідомила очільниця управління освіти Наталії Сергейко, три класи громади перебувають на самоізоляції – школи №11 та два класи школи-ліцею. Крім цього, наразі закрито дошкільне відділення Богданівського НВК.


Коментувати