Новини, Суспільство

Інститут лубʼяних культур у Глухові на межі закриття: колектив б”є на сполох

Суть ситуації, яка склалася навколо Глухівського інституту луб’яних культур полягає в наступному. Науково-кадровий потенціал інституту в значній мірі втрачений. Так, за останній рік звільнилось сім науковців, серед яких – два кандидати та один доктор наук і низка провідних спеціалістів.

Основною причиною цих звільнень стали, на погляд працівників інститу, штучно створені умови з суттєвої заборгованості і затримки з виплати зарплати.

Щоб захистити себе та науковий заклад, майже зі 100-річною історією, інститут луб’яних культур НААН був заснований у 1931 році як Всесоюзний науково-дослідний інститут конопель, його працівники публічно звернулися до громадськості. Вони говорять, що критична ситуація навколо наукової установи – це бездіяльністю керуючих органів.

Колектив змушений звертатися у формі відкритого листа до громадськості. Ми не можемо втрачати унікальні надбання світового рівня на користь окремих приватних інтересів.

Колектив відкрито звертається з проханням ініціювати проведення аудиторської перевірки фінансово-господарської діяльності установи з метою встановлення реальної картини.

Напруга в Інституті висока і колектив знаходиться на межі відчаю.

За чесних і прозорих умов діяльності колектив готовий плідно працювати для розбудови галузей льонарства і коноплярства задля скорішої нашої Перемоги та післявоєнної відбудови України”,  – йдеться в зверненні.

Коментувати