Завтра, 14 травня у християн Радониця, або поминальний день. Ще цей день у народі називають “гробки” або “проводи”. Він завжди припадає на 9-й день після Великодня. На Радоницю прийнято згадувати покійних родичів, іти до храму, на цвинтар і поминати їх там.
У народній традиції Радониця вважається Великоднем для покійників, тому треба у цей день піти до храму і помолитися за спочилих. Якщо немає можливості піти до церкви, можна запалити свічку й помолитися самим вдома. Цей день у християн з давних часів був особливо важливим, про що свідчать записи Івна Богослова, які датуються ІУ століттям.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/Радониця-1024x599.png)
Слово назви “радониця” перекладається як радісна молитва за померлих. Чому радісна? Це говорить про радісну подію – воскресіння Христа і прийдешнє воскресіння усіх померлих. Християни у цей день не повинні заглиблюватися у сум через втрату рідних, а навпаки – радіти їхньому відродженню у кращому світі.
Існують заборони у цей день. Не можна на цвинтарі голосно кричати, палити, веселитися. Не варто також надто бурхливо висловлювати скорботу. На Радоницю слід згадати покійних хорошими словами. А ще, цього дня обов’язково треба подати милостиню.
Працювати можна, якщо є гостра необхідність, але краще справи перенести на інший час. Не можна саджати і сіяти на землі, це вважається поганою прикметою. Нащі пращури вірили, якщо на Радоницю йде дощ – рік буде врожайним.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.