В умовах воєнного стану перед освітянами гостро постало питання функціонування закладів освіти та організація освітнього процесу. Особливо важко було вирішувати це питання в сільських закладах освіти, На цьому в ході апаратної наради акцентувала увагу начальниця управління освіти Шосткинської місьради Наталія Сергейко.

Тут функціонують котельні і вони мають самі забезпечувати освітній процес, – зауважила Наталія Олександрівна.
Пані Сергейко зазначила, що у Чапліївській загальноосвітній школі це питання було вирішено досить швидко, так як у навчальному закладі функціонують дві біопаливні котельні. Один побутовий котел розташований у приміщенні їдальні.
Завдяки спільній праці Шосткинської міської влади і закладу освіти у найпростішому укритті Чапліївської школи був проведений капітальний ремонт. Це дало змогу організувати навчання у змішаному форматі. А завдяки дітям-переселенцям, які навчаються у цій школі, вдалося не тільки зберегти мережу закладу, але й збільшити її.

Своєю чергою, міський голова Микола Нога поцікавився якістю надання освіти. Як проінформувала Наталія Сергейко, серед 10 навчальних закладів сільської місцевості, школярі Чапліївської загальноосвітньої школи посідають п’яте місце за результатами НМТ і ЗНО. Мова йде про останні чотири роки навчання.
Кращі результати показали тести з української мови і літератури та історії України, – розповіла очільниця освіти.

Директорка Чапліївської загальноосвітньої школи Світлана Сальник зауважила, що освітній процес у навчальному закладі забезпечений усім необхідним, тому за останні чотири роки з 23-х випускників школи – десятеро вступили до вищих навчальних закладів, таких як Київський юридичний університет, Кіївський університет лісового господарства, Сумський аграрний університет, а також Сумський і Глухівський педагогічні університети та Харківський військовий університет.
А деякі учні дістались навіть до Варшавського університету економіки і це дуже похвально, – поділилась пані Сальник.
За словами директорки Чапліївської школи, заклад також тісно співпацює з батьками учнів. Завдяки цій співпраці було втілено у життя два проєкти. Це проєкт «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та енергозберігаючий проєкт.

За рахунок цих двох проєктів ми поміняли всі вікна у нашому закладі і вхідні двері замінили на метелопластикові, – зазначила директорка школи.
Що стосується харчування школярів, то початкові класи харчуються безоплатно за рахунок бюджетних коштів.
Діти замовляють і бургери, і піци! Завдяки цьому харчується практично вся школа, – розповіла Світлана Миколаївна.

Уважно прослухавши доповідь директорки міський голова Микола Нога доручив начальниці управління освіти продумати організацію харчування і для старшокласників.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.