Цікаву історію про дружбу, яка зародилася дякуючи вишиванці, розповіла засновниця волонтерського Центру “Валькірії Шостки“, Люся Бокатова.
“Нас з’єднала Вишиванка. Саме так хочеться назвати сьогоднішню розповідь. Для нас , як засновників “Валькірії Шостки”, вишиванка дуже важлива, бо, напевно, ще в далекому минулому вона нас об’єднала, наче знала, що разом ми все зможемо побороти”, – поділилася Людмила Шилина.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/Люся.png)
Років 15 назад пані Людмила разом з Оксаною Петрик відпочивали зі своїми донечками в профілакторії “Лісний”. До цього жінки не знали одна одну, але сидячи з вишивкою чи в’язанням в руках, стали спілкуватися, так і зав’язалося знайомство між жінками.
Пройшов час і пані Оксані знадобилась поміч у створенні вишиванок для собачок. Вона звернулася до Людмили, і жінки почали разом виготовляти чудові вишиванки. Ще через деякий час, вони стали разом співати в ансамблі “Акорд”. Захопившись вокалом, вирішили на цьому не зупинятися. Створили сценічні костюми для учасниць ансамблю. І це були вишиванки, в яких дівчата співали пісню “Моя сорочка вишиванка”.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/Люся-2.png)
Далі повномасштабна війна. Людмила й Оксана, не довго думаючи, створюють волонтерський рух “Валькірії Шостки “. Жінки, не покладаючи рук, плетуть сітки і кікімори. І тут в їх життя знову повертається вишиванка. Тільки вже “Люта Вишиванка” .
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/Безымянный.png)
Волонтерки оголошують збір коштів на снайперську гвинтівку “Люта Вишиванка”. Їм вдалося за лічені дні зібрати необхідну суму і зброя була передана нашим військовим. На цьому вони не зупинилися і до другої річниці повномасштабного вторгнення відкрили збір на другу гвинтівку «Люта вишиванка» у рамках проєкту «Гвардія помсти». Прикметно, що ця гвинтівка була передена дівчині снайперці, яка очолює снайперську групу.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/441246782_1498045541109825_5782595676378263025_n-776x1024.jpg)
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/05/Валькірії-1.jpg)
“Я вірю, що настане той день, коли ми разом одягнемо найкращі вишиванки і пліч о пліч будемо крокувати на святі перемоги. Вірю і знаю, адже вишиванка -це код нації і саме вона нас об’єднала. Вірю і знаю. Перемога зовсім поряд”, – написала волонтерка Людмила Шилина.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.