Домашнє насильство – це загальна проблема, а також одна з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Ще більш серйозні виклики для сучасного цивілізованого суспільства несе домашнє насильство над дитиною. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2023/04/d0ee193c-5ff0-4e27-9942-b300bac19f11.jpg)
Зазначається, що насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і, скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Особливо небезпечними формами проявів насильства є торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, проституція, сексуальна і економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами.
Слід зазначити, що поширення насильства нажаль є характерним для сучасного суспільства. Цьому сприяють війни, розповсюдження зброї, наркотиків, зростання кількості таких злочинів, як убивства, зґвалтування, збройні напади тощо. Ці негативні чинники відображаються й на родинних відносинах. І самі близькі стають для дитини швидше джерелом погрози, ніж надійності й безпеки. Діти є самою незахищеною і уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме по їх провині діти стають жертвами домашнього насильства, опиняються в зонах стихійних і природних катастроф, військових дій тощо.
Жорстоке поводження може викликати стрес, впливає на розумовий розвиток дитини, особливо в перші роки життя, але також і в підлітковому віці. Воно може провокувати когнітивні порушення і сприяти виникненню проблем в області поведінки, а також фізичного та психічного здоров’я. При цьому нерідко розвиваються ознаки психічних розладів, таких як депресія, підвищена тривожність, розлади з боку системи травлення, поведінкові проблеми, спроби самогубства, заподіяння шкоди самому собі і протизаконне вживання лікарських і наркотичних речовин.
Поліція дає поради як не стати жертвою насильства:
– Уникай ситуацій, які можуть привести до насильства;
– Говори спокійно, впевнено.
– Дай агресору можливість зупинитися.
– Не прагни помсти ворогам.
– Попроси допомоги. Це не ознака боягузтва!
– Ти маєш право відмовитися робите те, до чого тебе примушують.
– Ти маєш право на допомогу.
– Обмежте спілкування з кривдником.
– Звернися до психолога, органів опіки, класного керівника, поліції.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.