Здоров'я, Події

Що таке вініри: особливості технології та показання до встановлення

Білосніжні рівні зуби – головний критерій краси посмішки та привабливості людини. Ротова порожнина щодня піддається сильному навантаженню, що неминуче призводить до потемніння емалі та пошкодження зубних одиниць. Тривалі процедури для отримання розкішної посмішки не завжди є відповідним рішенням. Зокрема, це стосується людей з високим ступенем зайнятості. Найкращий варіант розв’язання проблеми в цьому випадку – встановлення вінірів. Спеціалісти клініки cis запевняють – сліпуча посмішка може бути отримана всього за 2-3 візити в стоматологію.

Вініри: особливості встановлення та протипоказання | Symmetrica

Особливості призначення та встановлення вінірів

По-перше, що таке вініри – це тоненькі, але дуже міцні стоматологічні накладки, які фіксуються на пошкоджених зубах і дають змогу буквально перетворити зовнішність людини, помітно підвищити її привабливість. Дуже важливий плюс вінірів у тому, що це хороша альтернатива встановленню коронок, тканина зуба травмується мало.

Цей стоматологічний виріб відрізняється від інших головним чином тим, що охоплює далеко не весь зуб цілком, а тільки його зовнішню частину. Для порівняння, щоб поставити коронку, весь периметр зуба підлягає обточуванню. Стоматолог проводить формування, щоб потім надіти на нього коронку.

Якщо йдеться про мікропротезування, емаль тільки злегка обточується з одного боку, і потім фіксується накладка Немає потреби у видаленні нервів і пошкодженні м’яких тканин – ось, що таке вініри для краси зубів. Перед установкою цих мікропротезів вводиться анестезія, що гарантує комфортність процедури. Потім сточується не більше міліметра емалі. Загалом на встановлення витрачається близько години.

Вартість цих пластинок залежить від різних чинників, включно з матеріалом виготовлення. Основне їхнє завдання – заховати помітні недоліки зубів. Сяйво чудової голлівудської посмішки, про яку мріє багато хто, може стати реальним, якщо звернутися за послугами досвідчених стоматологів.

Які є види вінірів?

Сучасні стоматології пропонують своїм пацієнтам вініри з таких матеріалів:

  1. Композит. Коштує недорого, але настільки ж недовговічний – прослужить близько 5 років. Для встановлення вистачить максимум два походи до стоматолога. Потрібно ретельно доглядати, також доведеться ввести в раціон деякі обмеження.
  2. Цирконій. Відрізняється підвищеною міцністю, здатний прослужити до 20 років, при цьому без втрати кольору емалі та експлуатаційних якостей.
  3. Кераміка. Міцна стоматологічна кераміка довгі роки не втрачає краси і функціональності. Стійкість до температурних стрибків і механічного впливу. Встановлювати керамічні вініри можна навіть на ікла.

Незалежно від виду, накладки не викликають дискомфорту в процесі носіння. Звикання проходить всього за кілька днів.

Які показання для встановлення накладок?

Серед основних показань для роботи з вінірами виділяються:

  • велика кількість пломб на поверхні зубів, які відрізняються за кольором від емалі;
  • депульповані зуби;
  • дефекти зубної емалі в зоні посмішки (плями, зміна кольору, карієс);
  • викривлення зубів, неправильне їхнє положення в незначній формі;
  • нерівна форма самого зуба, наявність проміжків між зубними одиницями;
  • тріщинки та відколи в зоні посмішки, пошкодження, завдані травмою або стоматологічним захворюванням.

Вініри стануть чудовим рішенням, якщо пацієнта не влаштовує зовнішній вигляд зубів у зоні посмішки, включно з різцями та іклами. Накладки допоможуть зробити посмішку ідеальною. Оптимальний вибір – 6 пластинок, але в деяких випадках вініри встановлюються тільки на різці. Цей момент дуже індивідуальний і насамперед обговорюється зі стоматологом, включно також і з кольором готових вінірів.

Чи необхідно взагалі встановлювати вініри?

Розібравшись з тим, що таке вініри на зуби, часто може виникнути питання про те, чи так потрібне їх встановлення. Відповідь досить двояка. Наприклад, якщо на передніх зубах є помітні дефекти, емаль у цьому місці чутлива тощо – все це вагома причина для встановлення мікропротезів і вирішення безлічі проблем разом. Якщо ж мова йде тільки про естетичну складову, остаточне рішення завжди за пацієнтом.

Як видно, у вінірів є багато плюсів. Мабуть, єдиним їхнім мінусом можна вважати незворотність процедури. Навіть якщо в якийсь момент вініри доведеться зняти, наприклад, для лікування зубів, їх доведеться встановлювати заново, адже емаль уже сточена. Але водночас встановити колишні накладки не вийде – потрібно буде замовляти нові.

ᐈ Вініри це ✔️ Кому підходять ✔️ Корисна інформація 2021

Виготовлення, як і встановлення вінірів – це дуже тонка робота. Їх товщина ледь перевищує пів міліметра, а якщо врахувати сточування емалі, вони ніяк не будуть виділятися на тлі рідних зубів. Для виробництва використовують сучасні технології та матеріали високої якості.

Що стосується догляду, то не існує якихось особливих вимог. Важливо берегти вініри від механічних пошкоджень і надмірно різких стрибків температури. Не можна, наприклад, гризти насіння або кусати передніми зубами горішки. Навіть покриті стоматологічними накладками, зуби все ще потребують щоденного чищення двічі на день і періодичної перевірки у стоматолога. Дізнавшись всі подробиці про те, що це таке – вініри – кожен охочий зможе самостійно зробити для себе висновки.

Коментувати