Новини, Суспільство

Шосткинські лісівники готуються до лісокультурної кампанії

🌿🌱 У Державному підприємстві «Шосткинське лісове господарство» запустили шишкосушарку для отримання насіння сосни звичайної, зазначають у Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Хоч війна й вносить корективи в цьогорічну лісокультурну кампанію, та все ж працівники лісгоспу роблять усе можливе для подальшої її реалізації. Співробітники лісництв Шосткинщини та Глухівщини, що підпорядковуються Шосткинському лісгоспу, надають зібраний врожай шишок, який за допомогою спеціальних агрегатів розлущують. Після цього насіння знекрилюють, доочищають і просушують. Так, планують отримати 80 кг насіння для подальшого висівання в розсадниках, адже незабаром розпочнуться роботи зі створення лісових культур. У планах – засадити торічні зруби, використовуючи матеріали з рослинних розсадників, а також висіяти деяке насіння на лісосіках. Враховуючи особливість ґрунтів, на Глухівщині переважатиме дуб звичайний, а Шосткинщині – сосна звичайна. Крім цього, буде здійснено висадку й інших порід, зокрема, липи та берези.

«Якісно заготовлене насіння – основа успішної лісокультурної кампанії, майбутні здорові ліси. Тому ми приділяємо цьому процесу так багато уваги. Всі дев’ять лісництв нашого підприємства готові до роботи, яка розпочнеться раніше, ніж за місяць. Ми спільно візьмемося за відновлення лісових насаджень, і наші партнери та населення будуть забезпечені необхідною продукцією», – зазначив головний лісничий ДП «Шосткинський лісгосп» Петро Балабон.

Коментувати