Події, Суспільство

Шосткинський район лідирує в області по сумарному приросту місцевих бюджетів

Обласна військова адміністрація здійснює постійний моніторинг стану місцевих бюджетів, а також комплексні заходи щодо забезпечення їх збалансування та спроможності. Днями було підбито підсумки виконання дохідної частини місцевих бюджетів Сумської області за 7 місяців 2022 року

Як повідомив перший заступник керівника Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО, план надходжень за 7 місяців в цілому по області виконано на 96%, повідомляють у Сумській обласній державній адміністрації.

«До місцевих бюджетів області надійшло коштів на 10,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Лідером серед районів є Шосткинський, місцеві бюджети якого отримали сумарний приріст 21,7%. Найменший у Сумському районі – 4,8%, − зазначив він. − 40% бюджетів виконали і перевиконали затверджений план надходжень. Однак, громади, які не виконали план, сумарно недоотримали близько 400 млн грн».

Основними бюджетоутворюючими податками області є: податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок і плата за землю, сумарна питома вага яких у надходженнях місцевих бюджетів наближається до 90%.

Наразі, як відзначив Тарас Савченко, намітилися тенденція до зростання показника приросту надходжень податку на доходи фізичних осіб. Також область отримала 6,1% приросту надходжень єдиного податку з платників І-ІІІ груп, проте цей показник не відповідає запланованому приросту 7,3%.

Крім того, спостерігається тенденція до зменшення надходжень плати за землю. Так надходження семи місяців на 22% менші, ніж за аналогічний період минулого року.

Коментувати