102, Події

Шосткинка втрапила у шахрайську пастку та ще й заборгувала різним кредитним установам близько 70 000 гривень

Жінка довірилась невідомим, які обіцяли шалені прибутки від біржової діяльності, і надала їм свої персональні данні та коди доступу до особистих банківських карток. Скориставшись її довірливістю, зловмисники оформили на неї численні кредити, а гроші перевели на свої рахунки, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

За допомогою до поліції Шостки звернулася 52-річна місцева жителька. Жінка розповіла, що на початку квітня знайшла в Інтернеті цікаве оголошення від компанії, яка, нібито, займається інвестиціями. Вона зареєструвалася на їх сторінці і за якийсь час їй зателефонувала «представниця». За словами телефонної співрозмовниці, яка запропонувала їй участь у біржових торгах, потрібен стартовий капітал – 16 000 гривень. Таких грошей у заявниці не було, тож їй запропонували оформити кредит у банку, де вона обслуговується, і надати їм віддалений доступ до її рахунка. Жінка повідомила необхідну інформацію: номер банківської картки, строк дії та cvv-код. Також оформила кредит на оговорену суму. У подальшому заявниця виконувала всі прохання «помічників», які заманювали її шаленими прибутками, надавши їм коди доступу до іншої банківської картки, сфотографувала та переслала останнім світлини свого паспорту і ідентифікаційного коду, навіть, надіслала їм фотографію квитанції за газ. Також підтверджувала всі запити, які приходили на її мобільний номер. Лише пізніше вона переглянула всі свої смс-повідомлення і зрозуміла, що стала жертвою обману.

На момент звернення жінки до поліції, вона заборгувала різним кредитним установам близько 70 000 гривень. Крім того, за її словами, кожного дня їй нараховують відсотки за позики у сумі близько 20 000 гривень.

За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого проводяться слідчо-оперативні заходи щодо встановлення винних осіб. Правоохоронці знову звертаються до громадян з проханням не довіряти Інтернет – пропозиціям, які обіцяють в короткі терміни надприбутки за мінімальні вкладення. Для того щоб не втрапити у пастки шахраїв, варто під час здійснення операцій в інтернеті дотримуватись таких правил:

– не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах або невідомому телефонному співрозмовнику;

– нікому не повідомляйте термін дії банківської карти та CVV-код;

– перевіряйте гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній;

– у разі отримання спірних листів чи повідомлень не здійснювайте ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла;

– не робіть передоплат у неперевірених Інтернет-магазинах;

– не користуйтеся неперевіреними оголошеннями щодо роботи, яка обіцяє швидкий заробіток за внесення завдатку.

Будьте обачні, і ви уникнете потрапляння в шахрайську пастку.

Коментувати