Медіа, Новини, Суспільство

Шостка займає друге місце в області по кількості радіочастот і насиченості різними видами медіа

Вже стало доброю традицією у перші місяці кожного року проводити зустріч медійщиків Шосткинського району з представницею Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Ларисою Якубенко. Цього разу пані Лариса приїхала до Шостки з Артемом Бухтіяровим, старшим інспектором з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області.

Головною темою стало, як медіа спільнота Сумщини протистоїть російській пропагандистській експансії та як проходить розбудова інформаційного простору області. За словами Лариси Якубенко, Шосткиський район, у порівнянні з іншими, має найбільшу насиченість різними видами медіа в області. Це дві місцеві телекомпанії, які наразі працюють. Наприклад, у Роменському районі немає ні жодної. Також є дві місцеві радіостанції і 10 радіочастот, на яких працюють загальнонаціональні і місцеві мовники.

Для порівняння, у Сумах 21 частота, у Шостці 10 частот, у Шосткинському районі – 15, у Конотопі тільки 7 радіочастот, у Ромнах три частоти. Шостка займає друге місце по кількості радіочастот і насиченості, – наголосила представниця Нацради у Сумській області.

У Шосткинському районі чотири провайдери аудіовізуальних сервісів надають послуги кабельного телебачення. Один провайдер у Шостці, два – у Глухові, а також сумський провайдер, який надає послуги у прикордонних населених пунктах, Свесі та Ямполі.

Це, взагалі, така героїчна історія і ви знаєте краще за нас, як обстрілюють Свесу і Ямпіль. Але провайдер, все одно, не припиняє роботу. Зараз там 150 абонентів. Поки там будуть абоненти, провайдер не припине діяльність і продовжить надавати послуги. Я вважаю, що це заслуговує на велику повагу, – говорить пані Якубенко.

На території Шосткинщини функціонує декілька зареєстрованих у Національній раді друкованих медіа. У Шостці – це газети “Шанс” та “Перехрестя”, у Глухові – газета “Глухівщина” та “Тиждень”, а також газета “Ямпіль Іnfo”, яка поки не в друці. Також є два друкованих наукових видання, які видаються Глухівським Державним педуніверситетом. Цікаво, що Глухівський Національний заповідник також зареєстрували два наукових друкованих видання інформаційно-культурологічного спрямування. Загалом, у Шосткинському районі 9 друкованих видань.

Ще один позитивний момент, який відзначила Лариса Якубенко, це представництво онлайн медіа в районі. На сьогоднішній день у Шосткинському районі працює чотири зареєстрованих онлайн медіа. Це сайти “Шостка.Info”, “Глухів.Info”, “Shostka News” та “ShostkaNews.City”.

Для споживачів інформації великий плюс, коли є вибір і велика кількість джерел, звідки можна споживати цю інформацію, – акцентувала пані Лариса.

Як приклад, вона перелічила насиченість провайдерів аудіовізуальних сервісів у відносно спокійному регіоні України, на Буковині. Їх там шість, з тим, що на Сумщині – 17. А у Тернополі взагалі один провайдер кабельного телебачення. Стосовно онлайн медіа, то на Сумщині зареєстровано 22, на Буковині – шість.

Представниця Нацради з питань телебачення і радіомовлення наголосила, що великий мінус прикордонної Сумщини – це робота російських телеканалів та радіостанцій, у тому числі і в Шосткинському районі. Особливо від російської інформаційної експансії страждає Середино-Будська та Есманська громади.

Приємною нотою в ході наради стало нагородження Почесною грамотою Національної ради з питань телебачення і радіомовлення заступника редактора онлайн медіа Ямпіль.Info”, Сергія Одарченка. Вручаючи відзнаку радактору, Олександру Соломко, пані Якубенко наголосила про непрості будні працівників прикордоних медіа, яким доводиться працювати під дронами й обстрілами ворога заради того, щоб донести до споживача достовірну й правдиву інформацію.

Коментувати