Здоров'я, Новини, Суспільство

Інформація про штрафи за перевищення норм шуму при роботі генераторів не відповідає дійсності — МОЗ

Міністерство охорони здоров’я роз’яснює, що інформація про штрафи за перевищення норм шуму при роботі генераторів не відповідає дійсності, адже під час ліквідації аварійних та надзвичайних ситуацій санітарні норми щодо перевищення рівня шуму не застосовуються. 

Зокрема, статтею 32 Закону України «Про систему громадського здоров’я» передбачено, що шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби.

Допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі (наказ МОЗ  від 22 лютого 2019 року № 463). 

Однак зазначені вимоги не застосовуються під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. А також у випадках коли, наприклад, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель. 

Рекомендацій, які допоможуть знизити вплив генераторів на здоровʼя населення можна дізнатись тут:https://bit.ly/3VMaBSs

Коментувати