Новини, Поліція, Суспільство

Шестеро мешканців Сумщини знов потрапили у шахрайську пастку

Минулих вихідних жертвами шахраїв стали шестеро мешканців Сумської області. Загалом, через дії аферистів потерпілі втратили більш як 90 тисяч гривень. У поліції за кожним із фактів відкрите кримінальне провадження.

Так, мешканка Сум на сайті онлайн-оголошень розмістила інформацію про продаж спідниці. Покупець запропонував заявниці оформили послугу доставки. Після цього їй надійшло повідомлення про успішну оплату за її товар, у вказаному повідомленні містилося посилання для підтвердження угоди та отримання грошей.

Потерпіла відкрила вказане посилання після чого з її банківської картки було неправомірно перераховано певну суму коштів. Але й це ще не все.

В подальшому, жінці зателефонував нібито працівник служби безпеки «Приватбанку», який повідомив, що їй потрібно перейти на офіційний сайт банківської установи в месенджері «Telegram», підписаний як «Приват допомога» та виконати там певні дії, що вона і зробила. Внаслідок цих дій з її банківської картки «Приватбанку» було повторно списано гроші.

До відділення поліції № 1 (м. Тростянець) звернувся мешканець Лебедина. Заявник повідомив, що у месенджері «Viber» знайшов посилання з інформацією про виплату матеріальної допомоги від ООН. Перейшовши за вказаним посиланням на сторонній сайт, він ввів там номери своїх банківських карток, внаслідок чого було неправомірно знято гроші.

Також, мешканець обласного центру звернув увагу на інформацію на сайті оголошень «OLX» про продаж автомобіля та його доставлення з-за кордону. Чоловік, довірившись незнайомцям, двома транзакціями перевів гроші на вказаний рахунок в якості передоплати. Коли його попрохали зробити третій платіж, потерпілий зрозумів, що його ошукали.

Наразі за всіма фактами звернень до поліції слідчі відкрили кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Проводиться подальша перевірка.

Джерело:http://surl.li/usryc

Коментувати