Пам'ять, Спорт, Суспільство

“Шаную воїнів, біжу за героїв України”: На Сумщині стартувала реєстрація на участь у щорічному Всеукраїнському патріотичному забігу

Анонсуючи захід, начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, зазначив, що ця акція – про історію та пам’ять, про гордість та вдячність полеглим воїнам, які боролися до останнього за незалежність, волю та перемогу. Серед них, на жаль, є і жителі Сумщини.

На знак вшанування загиблих воїнів 29 серпня в Україні встановлено Днем пам’яті Захисників. Вже 7 рік поспіль до цієї дати проводиться щорічний Всеукраїнський забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України», який проходить за підтримки та сприяння Мінветеранів.

Цьогоріч захід відбудеться 31 серпня, а відучора – відкрилася реєстрація на участь.

Володимир Артюх зазначив, що Сумщина, як ніхто знає, що таке війна, бо ворог був на нашій землі, і завдяки мужності наших захисників та добровольців окупантів було витіснено за межі області. І сьогодні керівництвом області та військовими робиться все можливе, щоб противник більше ніколи сюди не зайшов – будується потужна оборона, укріплюється кордон, оснащується військо тощо.

Закликаю жителів області долучитися до акції та взяти участь у забігу. Це символічний і важливий крок, адже герої – завжди з нами, завжди в наших серцях.

Мета забігу і водночас завдання для кожного з нас – вшанувати подвиг загиблих воїнів. Щоб кожен учасник не просто подолав обрану дистанцію із іменем захисника на грудях, а щоб у серцях прийдешніх поколінь зберігалася пам’ять про кожного, хто віддав своє життя за Україну, – акцентував очільник області.

Детально про умови реєстрації та участі у спортивному забігові розповів начальник обласного управління молоді та спорту Євген ПОХОДНЯ, котрий наголосив, що цьогоріч захід набуває статусу міжнародного, адже до участі вже зголосилися представники Канади та Польщі. Перелік учасників з-за кордону ще поповнюється.

За його словами, кожен учасник забігу має пробігти обрану ним дистанцію (2 км, 5 км або 10 км) із закріпленим на футболці іменем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за територіальну цілісність України у період з 2014 по 2024 роки та поділитися життєписом Героя у соціальних мережах.

Для цього необхідно: обрати ім’я загиблого героя, визначити для себе дистанцію, після реєстрації на сайті (https://timer.newrun.com.ua/event/121) за зазначеною формою отримати на електронну пошту свій номер та роздрукувати його, долучитися до забігу та розмістити у соціальній мережі світлину із забігу з історією героя, зазначивши хештеги #БіжуЗаГероя_2024 та #забіг2024.

Коментувати