Енергетика, Суспільство

Чому застосовуються графіки аварійних і погодинних відключень, чим вони відрізняються і хто дає команду їх вводити?

АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» спільно з Сумською обласною військовою адміністрацією впроваджує інформаційну компанію «Пролити світло».

Із метою більшої поінформованості населення щодо причин застосування відключень електроенергії започатковуємо нову рубрику, в якій наші фахівці будуть відповідати на запитання від мешканців Сумщини в контексті застосування графіків погодинних, аварійних і інших відключень.

Чому застосовуються графіки аварійних і погодинних відключень, чим вони відрізняються і хто дає команду їх вводити?

У березні 2024 року окупанти відновили атаки на енергетику України, які стали наймасовішими з початку повномасштабної війни. Від терористичних актів росіян страждають енергетичні об’єкти по всій Україні.

Станом на сьогодні росія завдала збитків АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» на понад пів мільярда гривень. І це лише орієнтовна цифра, яка щодня зростає.

Унаслідок атак рф руйнуються не лише розподільні мережі, якими електроенергія потрапляє в наші оселі, а й об’єкти генерації – які її виробляють.

Тому в енергосистемі виникає дефіцит потужностей. Як наслідок – застосовуються графіки відключень.

Також графіки відключень застосовуються у зв’язку з проведенням активної ремонтної роботи на об’єктах генерації.

У чому різниця графіків аварійних і погодинних відключень?

Усі обмеження споживання впроваджуються по команді диспетчера НЕК «Укренерго».

Графіки аварійних відключень застосовуються в аварійних випадках, коли за дуже короткий термін від 3 до 15 хвилин треба негайно знизити величину потужності, що споживається з мережі.

У таких випадках тривалість знеструмлення спрогнозувати неможливо. Здебільшого це відбувається при масштабній аварійній ситуації.

Графіки погодинних відключень застосовуються у тих випадках, коли можна спрогнозувати критичну ситуацію в об’єднаній енергетичній системі України.

Це також аварійний режим роботи енергетичної системи, але при ГПВ ми можемо повідомити населення про відключення та спрогнозувати його час.

Тому застосування ГПВ є вимушеним, але контрольованим кроком для того, щоб запобігти аварійним знеструмленням.

Пам’ятаємо про істинну причину такої біди – це військова агресія російської федерації проти України! Повне відновлення роботи енергосистеми можливе лише після припинення терористичних атак рф на Україну.

Джерело: Сумська ОВА.

Коментувати