Погода, Події, Суспільство

Чого очікувати від погоди у вересні мешканцям Сумщини

Сумський гідрометцентр повідомив прогноз погоди на Сумщині у вересні 2023 року. Зазначається, що середня місячна температура повітря очікується 15,2, що на 1,5˚ вище кліматичної норми. Кількість опадів очікується 45 мм, при нормі 50 мм.

КОРОТКА КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВЕРЕСНЯ

Вересень – перехідний місяць від літа до осені. Йому властиве загальне зниження температури повітря, різке послаблення грозової діяльності. На початку вересня (в середньому 2 – 6 числа) відбувається перехід середньодобової температури повітря через +15º в бік зниження – починається осінь.

В кінці вересня, як правило, відбувається перехід середньодобової температури повітря через +10º в бік зниження. Середня багаторічна середньомісячна температура повітря у вересні дорівнює 13 – 14º тепла. Проте бувають значні коливання температури по роках від 15 – 18º до 8 – 9º тепла.

Абсолютний максимум температури повітря у вересні становив 30 – 33º тепла, абсолютний мінімум 4 – 6º морозу. У вересні, при вторгненні арктичного повітря, можливі різкі похолодання і заморозки. Ранні заморозки бувають у третій декаді, а в окремих випадках (1 – 3 рази в 10 років) вони бувають навіть у другій декаді вересня.

Середня багаторічна кількість опадів по області 47 – 54 мм, але бувають значні коливання кількості опадів від 110 – 145 мм до 10 мм і менше. Сніговий покрив у вересні ще не встановлюється, але в окремі роки 25 – 26 числа можна спостерігати випадання опадів у вигляді снігу.

У вересні зменшується в середньому до 1 – 3 кількість днів з грозою, зате збільшується до 2 – 4 кількість днів з туманом, спостерігається 2 – 5 днів із сильним вітром (15 м/с і більше), збільшується до 7 – 8 кількість хмарних днів. За температурними показниками перша декада вересня – оптимальний, друга- допустимий, а третя – гранично пізній строк сівби озимих культур.

Коментувати