Новини, Поліція, Реформа, Суспільство, Транспорт

Чи повернуть шосткинцям право складання іспитів на посвідчення водія у сервісному центрі МВС у Шостці

Із серпня 2023 року на Сумщині відбулася оптимізація роботи сервісних центрів МВС. Як результат, в області змінилася кількість центрів, де є екзаменаційна діяльність. Якщо раніше на Сумщині екзамени на право водіння приймали 6 центрів МВС, у тому числі і в Шостці, то зараз їх залишилося всього три – в Сумах, Охтирці та Конотопі. На практиці ці зміни виявилися незручними та фінансово затратними.

Всі бажаючі пройти процес екзаменування для отримання посвідчення водія, мають отримати онлайн-талон на практичний іспит у сервісному центрі МВС. Це можна зробити через термінал, який знаходиться в приміщенні сервісного центру, або ж оформити талон попереднього запису на практичний іспит онлайн за допомогою функціоналу е-запис.

Але як розповідають клієнти сервісних центрів МВС, це зробити не так просто. Після закінчення автошколи, всі слухачі намагаються отримати талон на практичний іспит в онлайн-режимі. Через великий наплив користувачів система “зависає” і не дає доступу до послуг функціоналу.

Простіше тим людям, які мешкають у містах, де є сервісні центри МВС з  функцією екзаменування. Вони можуть отримати талон попереднього запису на практичний іспит в терміналі приміщення самого центру. А от з інших міст, “не наїздишся”, як то кажуть, шоб кожного разу взяти талон, адже іспити складаються у декілка етапів.

Це питання стало гострим для багатьох шосткинців. Адже щомісячно, після навчання в автошколах міста, а це не менше 60 слухачів, люди мають їхати для складання іспитів на посвідчення водія в Конотоп або в Чернігів.

Враховуючи, що зараз військовий стан й ситуація на Сумщині загострилася, шосткинці звернулися до Громадської ради щодо відновлення екзаменаційної діяльності у сервісному центрі МВС у Шостці.

Із серпня минулого року на Сумщині працювало тільки два центри МВС з правом екзаменаційної діяльності, у Сумах та Конотопі. Згодом цю функцію повернули ще одному місту в області.

Знаю з власних джерел, що Охтирка право на складання іспитів у сервісному центрі МВС у своєму місті відстояла, – наголосив Олександр Ярига, голова Громадської ради, – охтирчани не їздять нікуди, ні в Суми, ні в Конотоп, а екзаменуються у себе в місті.

Інформацію про те, що в Охтирці з грудня 2023 року відновили екзаменаційну діяльність у сервісному центрі МВС, підтвердила завідувачка сектору комунікації РСЦ ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Олена Чижик.

Олександр Ярига поставив питання: “Що таке шосткинцям їздити в інші міста для складання іспитів на отримання посвідчення водія?”. По-перше, це витрачати власний час, не менше доби треба для того, щоб поїхати в Конотоп, а якщо це Чернігів – то й дві доби.

По-друге, треба залишати свої родини, якщо це мами, то залишати своїх дітей. Якщо ти, наприклад, їдеш в Конотоп, Чернігів або в Суми, то витрачаєш на це з сімейного бюджету більше тисячі гривень, – констатував пан Ярига.

Затягується термін складання іспитів ще й через повітряні тривоги, адже в цей час сервісні центри МВС припиняють свою роботу. Людина може приїхати для складання іспитів, а в цей день повітряна тривога, яка триває декілька годин або протягом всього робочого дня сервісного центру.

Чекати відбій тривоги приходиться на вулиці, під приміщенням центру, адже відійти кудись не можна, бо в будь-який час може бути відбій і є ризик пропустити свою чергу на іспит. Через це біля сервісних центрів МВС утворюються черги до 100 людей і більше.

Про зміни, які відбулися у сервісних центрах МВС на Сумщині ми попросили прокоментувати Олену Чижик, завідувачку сектору комунікації регіонального сервісного центру МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях. Вона наголосила, що цей пілотний проєкт запроваджений міністерством МВС, а регіональні центри – є його виконавцями. Його головна мета – це зниження корупційних ризиків та підняття культури керування транспортними засобами.

Одне з таких гасел: “Знаєш – успішно складаєш, не знаєш – не допоможуть”. Запровадження пілотного проєкту передбачають технічні зміни при складання іспитів, – пояснює предстаниця регіонального сервісного центру МВС.

З впровадженням проєкту, у класах, де приймаються теоретичні екзамени, встановлено по 4 камери відеофіксації та запис звуку. В автомобілях сервісних центрів МВС, для приймання практичних іспитів, також ведеться аудіо та відеозапис не лише шляхової мережі, а й рухів під час керування авто особою, яка складає іспит та екзаменатора.

За словами пані Чижик, оптимізація сервісних центрів МВС відбулася ще й для того, щоб у повному обсязі забезпечити всі необхідні технічні умови в класах для складання іспитів та автомобілів. Також був оновлений автопарк сервісних центрів.

Щодо можливого відновлення роботи сервісного центру МВС у Шостці у повній мірі, включаючи екзаменаційну діяльність, пані Олена відповіла, що це питання не в їхній компетенції. Його може вирішувати тільки міністерство внутрішніх справ.

Вони розраховували територіальність, відстань сервісних центрів. Ми могли б забезпечити Шостку, але рішення в яких центрах залишається екзаменація – не компетенція регіонального сервісного центру РСЦ ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях.

Наразі у Шостці міська влада закликає жінок навчатися в автошколі для отримання посвідчення водія категорії Д, аби вирішити кадрове питання міського громадського транспорту. Складання іспитів на право водіння автотранспорту може стати вагомою перешкодою для жінок, які б бажали отримати нову професію.

Зі всього викладеного, зрозуміло, що це питання стало гострим у нашому місті, тому представники Громадської ради вирішили сконцентрувати увагу міської влади на його вирішенні. Олесандр Ярига запропонував звернутися до міського голови, депутатів Шосткинської міської ради та міністерства внутрішніх справ щодо відновлення функції екзаменування у сервісному центрі МВС у Шостці.

Коментувати