102, Події

У Шостці ювенальні поліцейські провели для вихованців дитячого центру профілактичну бесіду на тему: «Дитина не товар та не спосіб заробітку»

У Всесвітній день протидії торгівлі людьми ювенальні поліцейські Шостки відвідали обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Правоохоронці у доступній формі розповіли дітям про види торгівлі людьми та як не потрапити у такі ситуації.

За словами Наталії Гайтини, інспектора ювенальної превенції Шосткинського районного управління поліції, існує кілька видів торгівлі людьми: примусова праця, рабство, звичаї подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.

Аби не стати жертвою работоргівців потрібно придержуватись правил. По-перше, дітям не слід приймати різного роду пропозиції на вулиці від незнайомих чоловіків чи жінок, щоб вони не обіцяли та ким би вони не називалися. По-друге, випадковий знайомий в Інтернеті може також виявитись людиною зі злочинними планами. Тож не варто вірити його обіцянкам та ні в якому разі не слід погоджуватись на його пропозиції щодо мандрівок, спільного дозвілля. Поліцейська також застерегла, що вербувальниками можуть виявитися і знайомі люді, ті, кому ви довіряєте.

– Перш ніж повірити людині та погодитись на її пропозицію – подумайте, порадьтеся з родичами, близьким людьми. У випадку, якщо ви збираєтесь до іншого міста, – ваші близькі повинні знати з ким чи до кого ви плануєте їхати, адресу, де ви будете мешкати, номери телефонів екстреного зв’язку та кодове слово, яке скаже їм, що ви у небезпеці, – говорить Наталія Гайтина.

Правоохоронець розповіла присутнім, що в нашій країні існує спеціальна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми. Також у кожному регіоні України працюють підрозділи боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми ГУНП України. Це спеціалізовані структури, завданням яких є виявлення та припинення дій злочинців у кримінальній сфері торгівлі живим товаром. Підрозділи сприяють поверненню до України осіб, які постраждали від цих злочинів за кордоном. «До них завжди можна звернутися за допомогою» – каже поліцейська.На завершенні зустрічі підлітки подякували жінці – правоохоронцю за цікаву бесіду. Вони пообіцяли їй, що неодмінно будуть дотримуватись наданих нею рекомендацій, повідомляє Шосткинське районне управління поліції.

Коментувати