102, Події

У Шостці поліцейські проводить профілактичні заходи під умовною назвою «Мотоцикл»

Комплекс цільових профілактичних заходів направлений на попередження ДТП за участю водіїв мототранспорту, а також зниження рівня дорожнього травматизму, повідомляє Шосткинське районне управління поліції.

З настанням сприятливих погодних умов на автошляхах Шосткинщини збільшилась кількість мотоциклів, мопедів та скутерів. Нажаль, констатують співробітники груп реагування патрульної поліції, це призвело до того, що водії двоколісних стали потрапляти у дорожньо-транспортні пригоди. Аби знизити аварійність на автошляхах за участю водіїв мототранспорту, на території Сумщини проводяться комплексні цільові профілактичні заходи, де особливу увагу поліцейські приділяють саме керманичам мопедів, мотоциклів та скутерів.

За період профілактичних заходів співробітники сектору реагування патрульної поліції Шостки вже притягли до адміністративної відповідальності чотирьох водіїв мотобайків: трьох – за ознаками ст. 126 «Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами» та одного – за ст. 130 «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Поліцейські нагадують основні правила, які варто знати мотолюбителям:

– перш ніж сісти за кермо свого двоколісного

– уважно перевірте його технічний стан;

– обов’язково одягніть шолом;

– не забудьте взяти в дорогу посвідчення водія та реєстраційні документи на мотоцикл, оскільки їзда без них заборонена;

– на дорозі заздалегідь подавайте сигнали маневрування, бо в такий спосіб ви попереджаєте інших водіїв про ваш намір здійснити поворот чи обгін;

– обгін здійснюйте лише за умови достатньої видимості та вільної зустрічної смуги руху;

– на спусках і поворотах із обмеженою видимістю знижуйте швидкість і тримайтеся правого краю проїжджої частини;

– із пасажиром на мотоциклі складніше утримати рівновагу.

І пам’ятайте, що перевозити на мотоциклі чи моторолері людей, які сидять боком, дітей віком до 12 років, а також осіб у нетверезому стані, заборонено.

Коментувати