102, Події, Суспільство

У Шостці жінку, яка хотіла оформити матеріальну допомогу, ошукали шахраї

Мешканка одного з сіл Шосткинського району повідомила поліцію, що вчора їй на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік,  який сказав про блокування її банківських карток, та додав, що для розблокування необхідно буде пройти авторизацію. Жінка погодилася та надала співрозмовнику власну конфіденційну  інформацію, зокрема секретні дані  трьох своїх банківських карток. А через деякий час виявила, що з них зникли гроші на загальну суму понад 18 000 гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

У Шостці, 36-річна жінка, в одній із груп месенджеру “Viber”,  знайшла оголошення про «виплату матеріальної допомоги від ООН». Відкривши посилання у вказаному оголошенні,  вона потрапила до групи месенджеру “Telegram”, де під час оформлення заявки на отримання матеріальної допомоги вказала номер своєї банківської картки  та пін-код від неї. Після зробленого,  з картки  п’ятьма транзакціями було знято гроші в сумі 88 000 гривень. Як бачимо, жінка не бідувала, і мала чималі заощадження, та погнавшись за примарною допомогою у кілька тисяч гривень, втратила значно більшу суму.

Нині за вказаними фактами слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, у рамках яких  встановлюють причетних до злодіянь осіб.

Водночас правоохоронці нагадують: обов’язково перевіряйте достовірність інформації перед тим, як вчиняти якісь дії. Ніколи не надавайте даних своїх банківських карток і іншу конфіденційну інформацію. Пам’ятайте, що працівники фінансових установ не запитують реквізити рахунків, зокрема, і кодів доступу, які надходять в особисті повідомлення.

Коментувати