Події

У Шостці безкоштовно провели 1411 тестів на ВІЛ серед споживачів наркотиків

За десять місяців цього року громадська організація «Клуб «Шанс» безкоштовно провела 1411 швидких тестів на ВІЛ серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Пояснюємо, як проходить тестування на ВІЛ і навіщо обстежувати наркозалежних.

Загалом, клієнтами громадської організації «Клуб «Шанс» є 764 споживачі наркотичних речовин із Шостки. Усі вони входять до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ, вірусними гепатитами В і С, туберкульозом, інфекціями, які передаються статевим шляхом.

Споживачі наркотиків більш уразливі до ВІЛ через можливу ризиковану поведінку. Мова йде про спільне використання одного шприца, взаємодію з чужою кров’ю під час ін’єкцій, незахищений секс чи секс під психоактивними речовинами.

«Розуміння ВІЛ-статусу та вчасний початок лікування убезпечує людину від прогресування хвороби, а її близьке оточення та громаду від поширення ВІЛ. Споживачі наркотиків є частиною суспільства: як і всі вони користуються медичними установами, відвідують заклади сфери послуг, будують взаємовідносини тощо. Тож консультувати їх щодо профілактики ВІЛ і проводити тестування — стратегічно важливе рішення», — говорить Андрій Букін, директор громадської організації «Клуб «Шанс».

Якщо людина вживає вуличні наркотики, вона може безкоштовно пройти тест на ВІЛ у двох  стаціонарних пунктах громадської організації «Клуб «Шанс» в Шостці орієнтовно раз на пів року.

Проте, людина може розраховувати на безоплатну допомогу з тестуванням за потребою — якщо був ризик зараження.

У організації клієнти проходять асистоване тестування на ВІЛ — обстежуються самостійно, проте під керівництвом та контролем соціального працівника. Вони отримують як дотестову, так і післятестову консультацію. Результати швидких тестів відомі вже за 15-20 хвилин із точністю до 99%.

Якщо виявляється позитивний результат тесту, клієнта консультують та перенаправляють до кабінету довіри на додаткові обстеження, постановку діагнозу й початок лікування.

Загалом, із січня по жовтень 2021 року громадська організація «Клуб «Шанс» безкоштовно провела 12 399 швидких тестів на ВІЛ серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики на Сумщині. Клієнтами громадської організації «Клуб «Шанс» є 6519 споживачів наркотичних речовин із різних районів області.

Робота громадської організації «Клуб «Шанс» з профілактики ВІЛ серед груп підвищеного ризику  фінансується за кошти Державного бюджету України.

Коментувати