Допомога, Новини, Суспільство

У Шосткинській РДА вже більше року працює відділ з питань ветеранської політики: яку допомогу тут надають демобілізованим та членам їх сімей

Відділ з питань ветеранської політики у Шосткинській районній державній адміністрації почав працювати з жовтня 2023 року при управлінні соціального захисту населення.

З липня 2024 року в райдержадміністрації був створений самостійний структурний підрозділ з питань ветеранської політики, в якому працює шість фахівців. Його очільник Сергій Ільєнко розповідає, що основна їх задача – надання послуг ветеранам, демобілізованим та членам їх сімей. Це консультативна допомога, починаючи від правової до соціально-психологічної реабілітації.

«Ці люди мають певні соціальні гарантії та пільги. В цьому плані ми також надаємо послуги. Оформлюємо різнопланові допомоги відповідно до законодавства», – говорить Сергій Ільєнко.

Крім того, через відділ з питань ветеранської політики відбувається встановлення статусу члена сім’ї загиблого, особи з інвалідністю внаслідок війни. Для цього фахівці відділу приймають відповідний пакет документів. Протягом одного робочого дня він розглядається й комісійно приймається рішення про надання посвідчення особі, яка після цього набуває певного статусу.

Пан Ільєнко говорить, що на посаді керівника відділу з питань ветеранської політики працює всього два місяці і за цей час особисто до нього за допомогою звернулося 30 осіб, фахівці ж відділу прийняли 83 особи.

Варто зазначити, що Сергій Ільєнко учасник бойових дій, ветеран війни. Він, як ніхто інший, знає й розуміє проблеми військовослужбовців. Останній рік йому довелося служити в штабі одного з підрозділів ЗСУ.

Я на собі все це відчув. Особисто знаю проблематику і знаю шляхи вирішення. Крім пріоритетних напрямків в роботі відділу, я надаю хлопцям консультативну допомогу, а також і частково практичну у вирішенні їх питань. Часто виникають питання щодо отримання довідки про обставини отримання поранення. Наприклад, боєць пролікувався, а у нього ніде не вказано, що він отримав поранення під час виконання бойових завдань і він відповідно втрачає певні соціальні гарантії від держави, – пояснює Сергій Ільєнко.

Він поділився, що до нього звернувся військовослужбовець, який у перші дні повномасштабного вторгнення був на охороні аеродрому, потрапив під авіаційний обстріл, отримавши тяжке поранення. Його вивезли бійці іншого підрозділу. Військової частини, де служив цей військовий, вже немає. Пан Сергій говорить, що допоміг цьому чоловікові знайти контакти цієї військової частини, щоб отримати довідку про обставини поранення.

Він має групу інвалідності, у нього серйозне поранення, він має певні обмеження по здоров’ю. Для нього встановлення статусу інвалідності військовослужбовця – це соціальні гарантії від держави, – говорить керівник відділу з питань ветеранської політики.

Коментувати