102, Події

У Шосткинському районі псевдобанкір зняв з рахунку пенсіонерки майже 23 тисячі гривень

Назвавшись в телефонній розмові співробітником банку, зловмисник виманив у 62-річної жительки Глухова конфіденційну інформацію по її «кредитці» і зняв з рахунку майже 23 000 гривень, повідомляє Шосткинське районне управління поліції.

До поліції Глухова з заявою про шахрайство звернулася місцева жителька. Жінка розповіла, що на її мобільний телефон зателефонував невідомий, який у розмові назвався співробітником банку.

«Фінансист» розповів глухівчанці, що з її «кредитки» невідомі намагаються зняти гроші. Аби завадити цьому, він попросив дані її банківської картки: номер, строк дії, cvv-код. Нібито, для блокування рахунку. Пенсіонерка надала телефонному співрозмовнику необхідну йому інформацію. Коли ж заявниця стала отримувати з банку смс – повідомлення про зняття коштів, вона повідомила про це свого співрозмовника, на що той завірив її – це страховка.

Подібний дзвінок на свій «мобільний» жінка отримала й через кілька днів. На прохання телефонного співрозмовника, «банкіра», вона знову надала йому конфіденційну інформацію по своїй «кредитці». Після цього з її рахунку зникло кілька тисяч гривень. Тільки після звернення до фінансової установи пенсіонерка зрозуміла, що стала жертвою афериста. За словами самої потерпілої, вона добре знала про таку шахрайську схему, проте повірила незнайомцю.

У поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого правоохоронці встановлюють особу зловмисника. Правоохоронці знову звертаються до громадян з проханням недовіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс – повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій або авторизації, відновлення дії банківської картки, підвищення кредитного ліміту – не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні!

Коментувати