Безпека, Влада, Освіта, Суспільство

У Шосткинський громаді продовжуються роботи з ремонту та облаштуванню захисних укриттів

У зв’язку із зростанням потужності ворожих КАБів зросла потреба в наявності якісних захисних укриттів у навчальних закладах Шосткинської громади. На цьому наголосили під час проведення апаратної наради при міському голові.

Голова Шосткинської міської територіальної громади Микола Нога повідомив, що росіяни вже виробляють трьохтонні КАБи і їх потужність надзвичайно велика:

Вони хвастаються, що при використанні таких потужних КАБів, зносяться будинки просто до фундаменту! В цих умовах ми повинні все більше думати про безпеку,-наголосив міський голова.

На балансі шосткинського Управління освіти знаходиться 36 захисних споруд. З них 14 – протирадіаційних, 22 – найпростіших укриттів, – зауважила начальниця управління освіти Наталія Сергейко.

Орендують захисні споруди 8 закладів загально-середньої освіти, 4 заклади дошкільної і 8 закладів позашкільної освіти.

Також Наталія Сергейко повідомила, що протягом 2022-2024 років були проведені ремонтні роботи у 30 захисних спорудах цивільного захисту закладів освіти Шосткинської громади на загальну суму у 9,9 млн гривень.

З місцевого бюджету було виділено 7,9 млн гривень, ГО “Людина в біді”- 600 тисяч гривень і Ощадбанк виділив майже 1,5 млн гривень на облаштування укриттів,-доповіла начальниця управління освіти.

Наразі продовжується поточний та капітальний ремонт двох найпростіших укриттів у школах. Було придбано обладнання на сумму майже 1 млн гривень.

Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, депутатського корпусу, управлінням освіти шосткинської міської ради на сьогодні продовжено будівництво протирадіаційного укриття на теріторії одного з закладів загально-середньої освіти, яке було розпочато у 2023 році,-додала Наталія Сергейко.
Цього року ми отримали державну субвенцію майже 7 млн гривень для завершення робіт на цьому об’єкті.

Також було розпочато підготовчі роботи для подальшого будівництва протирадіаційного укриття на теріторії ще одного закладу освіти. Для цього було отримано майже 18 млн гривень державної субвенції.

Начальниця управління освіти також акцентувала увагу і на проблемних питаннях під час облаштування укриттів.

У трьох закладах загально-середньої освіти та в одному закладі дошкільної освіти на сьогодні немає захисних споруд і відсутня можливість їх оренди у зв’язку з великою відстанню.

В деяких захисних спорудах потребує покращення освітлення, гідроізоляція, стан підлоги та інше. Також потребує капітального ремонту одне ПРУ (протирадіаційне укриття) в закладах загально-середньої освіти, ще одне ПРУ в закладах дошкільної освіти та два найпростіших укриття.

Міський голова Микола Нога закликав прискорити облаштування укриття у школі №8 та зробити в таких приміщеннях внутрішнє облицювання, щоб дітям було комфортно знаходитись в укриттях закладів освіти.

Коментувати