Медицина, Події, Прокуратура, Суспільство

У Сумах судитимуть лікарку за неналежне виконання професійних обов’язків, що призвело до смерті новонародженого

13 лютого направлено до суду обвинувальний акт стосовно лікарки акушер-гінеколога КНП «Клінічний перинатальний центр Пресвятої Діви Марії» (м.Суми), неналежне виконання професійних обов’язків якої призвело до смерті новонародженого. Про це інформує Прокуратура Сумщини.

У травні 2023 року о 4:20 год 23-річна дівчина на 40 тижні вагітності була госпіталізована в акушерське відділення з переймами. Під час обстеження вагітної зафіксовано незадовільне серцебиття плода. Попри це, подальший контроль за серцебиттям лікар не проводила, відтак своєчасно не визначила відхилення від норми.

Лише о 7:20 годині прийнято рішення про термінове розродження роділлі шляхом операції «кесарів розтин». Як наслідок, вилучено живого хлопчика з двократним тугим обвиттям пуповини навколо шиї та справжнім вузлом пуповини. Проведені реанімаційні заходи виявились безрезультатними, о 7:48 годині констатовано біологічну смерть дитини.

Відповідно до висновку експертизи причиною смерті новонародженого є внутріутробна асфіксія при народженні, яка розвинулась внаслідок аспірації навколоплідними водами. За умови постійного моніторингу, своєчасного діагностування дистресу плода з проведенням оперативного розродження шляхом кесаревого розтину, смерті дитини можна було уникнути.

Коментувати