Події, Суспільство

У Сумах ввели міську військову адміністрацію та призначили нового керівника

Указ Президента України №720/2023 від 31 жовтня про утворення Сумської міської військової адміністрації депутатському корпусу Сумської міської ради озвучив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, повідомляє Сумська ОВА.

Очільник Сумщини підкреслив, що рішення про утворення військової адміністрації ґрунтується на вимогах воєнного часу та приймалося у співпраці з військовим, правоохоронним секторами й згідно із законодавством України.

Суми знаходиться на відстані 30 кілометрів від державного кордону із рф і потребують надійного захисту. 9 жовтня Сумський міський голова рішенням суду був відсторонений від виконання своїх обов’язків.Така ситуація ставить під загрозу безпекові процеси у регіоні, де ключову роль відіграє обласний центр, а також безпеку життєдіяльності міста. Йдеться про опалювальний сезон, захист цивільного населення, використання коштів місцевого бюджету, підтримку Сил безпеки і оборони, а також питання якісної і ефективної координації органів влади для укріплення північних рубежів, – зазначив начальник Сумської обласної військової адміністрації.

Крім того, Глава держави видав Розпорядження №184/2023-рп «Про призначення Олексія Дрозденка начальником Сумської міської військової адміністрації Сумського району Сумської області».

Від сьогодні Указ та Розпорядження Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО вступають в дію.

Утворення військової адміністрації не означає і не передбачає припинення існування Сумської міської ради, як юридичної особи, та припинення її діяльності як органу влади. Це ж стосується і комунальних закладів, установ, організацій.

Відповідно до законодавства штат Сумської військової адміністрації затверджує начальник Сумської обласної військової адміністрації. Після цього формуються відповідні підрозділи і розпочинається робота.

Як повідмляє Сумська ОВА, новий керівник міської військової адміністрації– сумчанин, працював в Сумському державному університеті, пройшов шлях від звичайного викладача до декана. Також Олексій Дрозденко – старший лейтенант запасу, артилерист. Брав участь в організації оборони м. Суми.

З перших днів повномасштабного вторгнення Олексій Дрозденко, будучи деканом факультету електроніки та інформаційних технологій Сумського державного університету, вступив до лав тероборони, брав участь у вуличних боях та організував на базі СумДУ штаб тероборони та блокпост, з якого велося спостереження задля блокування наступу противника. Про успішність організації оборони міста Суми свідчать і перехоплені СБУ розмови окупантів, які жалілися, що через обласний центр ніхто з окупантів не проходить живим.

Після деокупації Сумщини Олексій Дрозденко продовжив працювати в університеті, а також допомагати Силам оборони.

Чотири останні місяці працював на посаді заступника начальника Сумської обласної військової адміністрації з питань цифрової трансформації. На нього було покладено завдання з покращення безпекового середовища в інформаційному просторі. Будівництво теле-радіовеж в прикордонних громадах, збільшення кількості фм-передавачів – це ті питання, над якими Олексій Дрозденко працював разом із представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області та іншими структурами, – зазначив Володимир Артюх.

Олексій Дрозденко підкреслив, що сьогодні, коли в Україні війна, на прикордонній Сумщині неприпустимими є політизація процесів та міжусобиці між політичними силами.

Усі мають виступати єдиними фронтом та бути злагодженим механізмом для протистояння єдиному ворогу сьогодні – російській федерації. Що ж до майбутніх рішень, в тому числі й кадрових, хочу сказати, що ми маємо сформувати потужну фахову команду, яка працюватиме на благо рідного міста та всієї Сумщини, – сказав начальник Сумської міської військової адміністрації.

Коментувати