28 та 29 травня, на підставі скарг громадян на непоодинокі випадки загибелі риби у р. Сейм, Державною екологічної інспекцією у Сумській області із залученням інших установ й організацій, забезпечено відбір проб поверхневих вод на Конотопщині.
Зокрема, відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Сумській області наразі здійснено гідрохімічний аналіз зразків, відібраних в районі населених пунктів Нові Вирки, Піски, Ігорівка, Зінове, Харівка, Пішкове та Мутин.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/06/447560573_869338075232812_2796380524276199692_n.jpg)
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/06/447654805_869338078566145_1785428404506109976_n.jpg)
За результатами лабораторних досліджень в більшості проб виявлено низький рівень розчиненого кисню.
Наприклад, поблизу Нових Вирків, Ігорівки та Пішкового на момент відбору проб він становив 1-1,6 мг/дм3, в той час, коли мінімальна норма для водойм рибогосподарського призначення має складати не менше 6 мг/дм3.
Крім того, в деяких пробах відмічалося перевищення рівня хімічного та біологічного споживання кисню, що може свідчити про стороннє забруднення річки.
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/06/447511169_869338081899478_8052283205878994516_n.jpg)
![](https://shostka-news.com/wp-content/uploads/2024/06/447779558_869338071899479_2012319908953304912_n.jpg)
Відтак, загибель водних біоресурсів могла спровокувати задуха, але точну причину може встановити лише ветеринарна експертиза, що знаходиться поза межами компетенції Інспекції.
На жаль, Держекоінспекція не уповноважена на здійснення санітарно-вірусологічного контролю та мікробіологічних досліджень води.
Також повідомляють, що сьогодні, 03 травня, повторно відібрано проби води із річки Сейм у межах м. Путивль та поблизу с. Латишівка. Про результати їх досліджень буде відомо пізніше.
Фото зі сторінки Ірини Сичевської в соцмережах
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.