Влада, Медицина, Новини, Суспільство

У лікарняних закладах Шостки – 5 укриттів, цьогоріч планують капітально відремонтувати два

У лікарняних закладах Шостки облаштовані найпростіші укриття, якими у разі потреби можуть скористатися, як медперсонал, так і пацієнти чи пересічні громадяни. На сьогоднішній день таких укриттів – п’ять, повідомив головний лікар ЦРЛ Олег Штогрин.

Чотири сховища розташовані в Центральній районній лікарні – під інфекційним відділенням, пологовим відділенням, ЛОР-відділенням, поліклінікою №4, і одне – у дитячій лікарні.

Як розповів Олег Штогрин, медикам пологового відділення вже довелося приймати пологи в сховищі, на щастя все завершилося благополучно. У дитячій лікарні постійно користуються укриттям, куди спускають маленьких пацієнтів.

За словами головного лікаря, на облаштування укриттів у лікарняних закладах Кабмін виділив 1 млрд грн. Наразі триває капітальний ремонт сховища у дитячій лікарні і найближчим часом розпочнеться ремонт укриття ЛОР-відділення.

Наприкінці квітня ми подали свою пропозицію. Минулого тижня, наказом Міністерства охорони здоров’я нам було виділено 4 млн грн для проведення ремонтних робіт під ЛОР-відділенням. Там буде об’єкт подвійного призначення, де ми б змогли ховатися і надавати медичну допомогу, – проінформував Олег Штогрин.

Своєю чергою міський голова Микола Нога зауважив, що ремонтні роботи укриттів треба прискорити, адже їх необхідно здати в експлуатацію до кінця 2024 року. Головний лікар наголосив, якщо проєкт буде затверджено, то за бюджетні кошти, а це 400 тис грн, можна буде почати капітальний ремонт сховища у ЛОР-відділенні.

Якщо ми не введемо в експлуатацію до кінця року, то всю решту коштів потрібно буде «шукати» у місцевому бюджеті, чого б не хотілося. Часу залишилося зовсім мало, – наголосив міський голова.

Шосткинським медикам доводиться працювати в режимі нон-стоп, зауважує Олег Штогрин. Адже вони надають медичну допомогу постраждалим мешканцям Шосткинського району від обстрілів ворога, яких стає не менше, а все більше, наголошує головний лікар.

Є такі хворі, яких не можна покинути – тож, доводиться надавати їм медичну допомогу навіть під час повітряної тривоги.

Олег Штогрин звернувся до мешканців громади й району, не нехтувати повітряними тривогами, укриватися у небезпечних місцях. За його словами, здебільш цивільне населення, яке їм доводиться лікувати, отримують осколкові поранення.

Коментувати